O krok od tragedii

Działania ratownicze były utrudnione ze względu na porę nocną i brak możliwości dojazdu specjalistycznego sprzętu bezpośrednio do miejsca zdarzenia. Fot.. OSP Blizne, KP PSP w Brzozowie

W środku nocy runął dach domu jednorodzinnego, w którym przebywały trzy osoby.  Z pomocą ruszyli mieszkańcy. Potrzebne są materiały budowlane i chętni, którzy pomogą w odbudowie budynku.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 18 lutego, w Humniskach pod Brzozowem. Około godziny trzeciej nad ranem pod naporem śniegu runął dach domu jednorodzinnego. W chwili zdarzenia w budynku przebywała trzyosobowa rodzina, która ewakuowała się na zewnątrz. Na szczęście nikt nie został ranny.
– Murowany dom kryty był dachem o konstrukcji drewnianej, która najprawdopodobniej pod naporem zalegającego śniegu runęła. Uszkodzone zostały również ściany szczytowe budynku, częściowo ściany zewnętrzne i lekki strop nad pomieszczeniem kuchni – poinformował Bogdan Biedka, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.
Działania zastępów straży pożarnych polegały głównie na zabezpieczeniu konstrukcji lekkiego stropu przed całkowitym zawaleniem się. Strażacy usunęli zalegający śnieg z dachu, a następnie zabezpieczyli cały budynek plandekami.
W działaniach ratowniczych, które trwały blisko 5 godzin, uczestniczyło 9 pojazdów straży pożarnej i 37 ratowników (PSP i OSP).

Potrzebna pomoc!

Na razie rodzina została umieszczona w mieszkaniu socjalnym w Brzozowie. Dom nie nadaje się do zamieszkania, trzeba go wyremontować. Poszkodowana rodzina zaapelowała o pomoc i wsparcie w postaci przekazywania materiałów budowlanych, które posłużą do odbudowy domu. – Będę również ogromnie wdzięczna ludziom, którzy zgłoszą się do pomocy przy pracach dotyczących odbudowy naszego domu w ramach akcji charytatywnej
– zaapelowała pani Ewa, która straciła dom.
Z pomocą ruszyli też znajomi rodziny i mieszkańcy Humnisk. W sklepie „Piotruś” ruszyła zbiórka funduszy dla poszkodowanej rodziny. – Każdy, kto chce wspomóc, może zostawić darowiznę w puszce dedykowanej na zbiórkę, która znajduje się w sklepie przy kasie – informują organizatorzy zbiórki.

Martyna Sokołowska

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sąsiadka
sąsiadka
4 dni temu

To nie podpalili domu ? Coś podobnego !
Ostatnio jest taka moda, a potem krzyk i wołanie o pomoc i zapomogi !
I ma się nowy dom z nowym wyposażeniem ZA DARMOCHE !