Obama spędził noc u Polki

62-letnia Grace Chojnowski-Kellogg kieruje hotelowym biznesem w Toledo.

USA. Grace Chojnowski-Kellogg do końca życia zapamięta ten dzień.

Dla Grace Chojnowski-Kellogg, Polki mieszkającej w USA od 1967 roku, ostatnia niedziela była spełnieniem marzeń. W należącym do niej hotelu Hilton w Toledo, w stanie Ohio, nocował prezydent USA.

62-letnia Grace Chojnowski-Kellogg była tak przejęta wizytą prezydenta, że wszystkich swoich pracowników postawiła na nogi już 26 sierpnia, zaraz po tym, gdy okazało się, że prezydent zawita właśnie do niej. Dzień przed wizytą w mieszczącej się w piwnicy pralni osobiście prała i prasowała stroje personelu hotelowego, by mieć pewność, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik.

4 września, Grace Chojnowski, znana wszystkim, jako „Amazing Grace” (Zdumiewająca Grace), osobiście przywitała dostojnego gościa na lotnisku Toledo Express.
Dla niego był to kolejny dzień kampanii przed wyborami i jeszcze jedna noc spędzona w hotelu. Dla niej – jak sama mówi – najważniejsze spotkanie w życiu. Ściskają rękę prezydenta nie omieszkała mu zresztą tego powiedzieć. Obama ujęty gościnnością ucałował Polkę w oba policzki i poprosił skromnie, by nie szykowała dla niego nic specjalnego. Na Baracka Obamę czekał jednak luksusowy apartament prezydencki.

Grace Chojnowski-Kellogg do Stanów Zjednoczonych wyemigrowała z Ełku w 1967 r.  Rozpoczynała życie emigrantki w polskiej części Chicago. Razem z mężem zarządzała tam nocnymi klubami, aż do roku, 1975 kiedy oboje zdecydowali się opuścić polską społeczność i przenieść do zachodniej części stanu Teksas. Kupili tam 34 – pokojowy hotel z restauracją. To był początek nowego biznesu. Od tego czasu z różnym szczęściem prowadzili kilkadziesiąt hoteli, czasem niektóre sprzedając i kupując nowe.

Źródło: WP.pl/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Imię
Imię
8 lat temu

Nie ma się z czego cieszyć. Lewaka kopnąć w 4 litery i nie życzyć sobie więcej takich gości jak on.