Obcokrajowiec nakłaniał do aborcji

Pokrzywdzona 29-latka przybyła do sądu wraz z matką i nowo narodzonym synkiem. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Ruszył proces 33-letniego Egipcjanina, który nakłaniał tarnobrzeżankę do usunięcia ciąży.

Niecały rok temu 33-letni Egipcjanin mieszkający w Tarnobrzegu na zakrapianym alkoholem spotkaniu towarzyskim uprawiał przygodny seks z 28-latką. Gdy kilka tygodni później okazało się, że kobieta jest w ciąży, postanowił rozwiązać problem tabletkami poronnymi.

Zdarzenie, którego efektem jest rozpoczęty wczoraj przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu proces o nakłanianie do usunięcia ciąży, miało miejsce na początku sierpnia ub. roku.

Miał być seks bez zobowiązań
Z ustaleń śledczych wynika, że wszystko zaczęło się od zakrapianego alkoholem spotkania. Między 28-latką a obcokrajowcem doszło do zbliżenia. Pod koniec sierpnia br. okazało się, że kobieta jest w ciąży. O swoich przypuszczeniach poinformowała 32-letniego wówczas Egipcjanina. Zaskoczony mężczyzna oświadczył, że ta sytuacja utrudni mu życie i zaproponował usunięcie ciąży, oferując pomoc w postaci zakupu tabletek wywołujących poronienie.

Skombinował tabletki
Po kilku tygodniach obcokrajowiec przywiózł kobiecie tabletki poronne. Tarnobrzeżanka nie zgodziła się na aborcję. O zmuszaniu ją do kontrolowanego poronienia postanowiła jednak powiadomić policję.

W toku śledztwa funkcjonariusze ustalili, że w sprawę zamieszany jest jeszcze pracownik jednej z tarnobrzeskich aptek. Mężczyzna sprzedał lek koledze obcokrajowca bez wymaganej recepty. Kolejnym ustalonym przez policjantów mężczyzną biorącym udział w przestępstwie był 25-letni stomatolog z Katowic. Udostępnił on pracownikowi apteki pusty druk ostemplowanej własnym nazwiskiem i podpisem recepty ze wsteczną datą. Zdaniem prokuratury, ani pracownik apteki, ani stomatolog nie wiedzieli jednak, że lek, który pomogli wydać, ma służyć do usunięcia ciąży. Według zaleceń, lek przeznaczony jest zresztą na bóle reumatyczne.

Chcą dobrowolnie poddać się karze
Egipcjanin, pracownik apteki i pośrednik przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Cała trójka złożyła także w sądzie wnioski o dobrowolne poddanie się karze i propozycję wysokości kar, które zostały zaakceptowane przez prokuratora. Miałyby to być: rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i po 1500 złotych grzywny dla Egipcjanina i jego kolegi oraz dziesięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i 1500 złotych grzywny dla pracownika apteki.

Nie stawili się
W czwartek w sądzie pojawił się tylko pracownik apteki. Dwaj pozostali oskarżeni nie dotarli na rozprawę ani nie usprawiedliwili swojej nieobecności. Zastępująca obrońcę głównego oskarżonego aplikantka przyznała, że ich mocodawca nie kontaktował się w ciągu ostatniego tygodnia z kancelarią. Ona sama nie wie także, gdzie przebywa Egipcjanin.

Małgorzata Rokoszewska

14
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Ewkaktośjaneczkablokersdana Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ktoś
Gość
ktoś

teraz do Egiptu jeżdżą same stare rury i tam się pieka z arabami ,młode jada na zachód Niemcy ,Anglia Norwegia i zyskuja renomę bo pracowite

dana
Gość
dana

ja raz spróbowałam ale z murzynem a, ten swinia miał jak kłonica od woza i zatopił we mnie aż do końca.Myslałam ze umre i tak mi narobił że teraz nie czuję zadnej satysfakcji ,daję bo chłopaki chcą ale mnie nic z tego

ali baba
Gość
ali baba

co za czasy-coraz wiecej polskich kobiet rozkłada nogi przed arabami a, ta niby już stateczna bo 28 lat to pewnie i męzatka i dzieciata a, ą, z tych bogobojnych rejonów to pewnie i żarliwa katoliczka i takie numery wali.Zresztą dosyć tanie wczasy w Egipcie nasiliły wyjazdy i w większości właśnie polskie kobiety w każdym wieku jadą tam w ramach sex turystyki ,arabowie ządni wrażeń z białaską oblegają hotele i kurorty bo tam naszym kobietom puszczają wszelkie hamulce.Podobno oni są dosyć bogato obdarzeni przez naturę i tutaj jest ten pociąg -tylko wróci taka rozepchana jak kapeć i moze jeszcze z jakimś… Czytaj więcej »

patriota
Gość
patriota

egipcjanin zniknał i durna bżdziagwa sama i bez alimentów będzie chować małego arabka.dobrze jej tak

blokers
Gość
blokers

mylisz się dziecko bedzie wychowywać na koszt państwa ,czyli twoj też

janeczka
Gość
janeczka

no ,właśnie .Jest polityka prorodzinna więc nie wazne komu damy ,wazne aby zapylić a,państwo pomoże wychować.Moja koleżanka ma dziecko z arabem .ładny ten chłopak jak cholera i może to jest dobry kierunek zeby naród wypięknić.Ja tam z arabem jeszcze nie byłam ,trafił mi się murzxyn raz ale za młody był i jeszcze dobrze nie zaczął juz poleciał,byłam zawiedziona

Ewka
Gość
Ewka

„Poleciał”? To już niejeden, widzę, sobie „polatał”… Jak to czytam, to nie dziwię się, że faceci maja o nas, kobietach najgorsze zdanie. Trochę oleju w łebku janeczko…