Oblodzone drzewa dały się we znaki

Strażacy w poniedziałek i wtorek mieli pełne ręce roboty przy usuwaniu powalonych drzew i konarów z dróg, linii energetycznych i torów. Fot. PSP Dębica

DĘBICA. Intensywne opady deszczu ze śniegiem spowodowały wiele kłopotów, nie tylko na drogach.

Połamane pod ciężarem śniegu drzewa blokowały przejazd na drogach powiatowych, gminnych i szlakach kolejowych. Spadające konary zrywały linie energetyczne, co spowodowało liczne przerwy w dostawie energii. Na terenie samego tylko powiatu dębickiego ze skutkami marznącego deszczu i śniegu walczyły 24 zastępy straży pożarnej tj. 108 zawodowych strażaków i strażaków OSP.

Na terenie miejscowości Pustków Osiedle powalone drzewo przerwało sieć energetyczną. To była przyczyna przerw w dostawie energii, jakie dotknęły Dębicę i okoliczne miejscowości w poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek.

ArtG

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ambroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

W samej Dębicy nie ma dziada baby aby oczyścić choć z grubsza jezdnie i chodniki?. Burmistrz ma
zastępców i chyba gra w karty z nimi bo nikt dupska nie ruszy aby uruchomić służby?. Co robi ten który wygrał przetarg na oczyszczanie zimowe miasta – pisze po nowemu faktury?. A właściciele posesji też drzemią i obudza się gdy dojdzie do szkód spowodowanych olbrzymimi soplami zwisającymi z dachów. Na razie tyle jest od śnieżone co rozjeżdżą same samochody na głównych ulicach. A więc burmistrz łap się za łopatę jeśli nie potrafisz zarządzać miastem !!!.