Obowiązkowe konto dla każdego Polaka

Rząd chce nas na siłę uszczęśliwiać. Na idiotycznych pomysłach urzędników z Ministerstwa Finansów, najbardziej stracą emeryci.

PODKARPACIE. Absurdalne pomysły Ministerstwa Finansów, najbardziej mogą uderzyć w emerytów.

Za dwa lata wszyscy Polacy, wszelkie opłaty, m.in. za gaz, wodę, czy prąd, mają dokonywać przelewami. W ten sam sposób mają być wypłacane pensje i emerytury. Ministerstwo Finansów chce dzięki temu zaoszczędzić. Tylko jak zwykle stanie się to kosztem obywateli, najbardziej uciążliwe będzie to dla emerytów.

Za dwa lata w żadnym urzędzie skarbowym nie będzie kas. Podatki i inne zobowiązania zapłacić będzie można tylko przelewem albo kartą płatniczą. Nawet stypendia i zapomogi socjalne nie będą już wypłacane w gotówce, a tylko przelewane na konta bankowe.

W najgorszej sytuacji znajdą się emeryci. Świadczeń nie będzie już im przynosił listonosz, co miesiąc należne im pieniądze, będą mogli wybrać wyłącznie w banku. W ten sposób rząd chce zaoszczędzić 300 mln zł. jakie ZUS traci stosując obecną formę wypłat. Urzędników nie interesuje, że wielu starszych ludzi, ze względu na swoje ułomności, będzie miało olbrzymie kłopoty z dotarciem do placówek bankowych. Poza tym, poniosą one dodatkowe koszty związane z opłatami za prowadzenie rachunku.
Ponadto Ministerstwo Finansów, chce nas zmusić do przeprowadzania transakcji bezgotówkowych. Obecnie takich form płatności, nie ma nawet 10 procent z ogólnie dokonywanych. Zdaniem ekonomistów, to absurd i niedorzeczność, by w ten sposób wpływać i przymuszać doi czegoś obywateli.

Mariusz Andres

do “Obowiązkowe konto dla każdego Polaka”

 1. czytelnik

  Rok 1984 sie klania…
  Panstwo przymusu i nadzoru. Zarobia na tym tylko banki.

  Nie zdziwilbym sie gdyby tez ktos posmarowal politykom za taki pomysl…

 2. Jurek

  Niech sobie w dupe wsadzą te konta, ja nie bede utrzymywał darmozjadów w bankach

 3. Tomasz

  bardzo dobry pomysł, mysle ze listonosze odetchna bo nosza czasami ogromne ilosci pieniedzy, wzrosnie bezpieczenstwo finansowe emerytow, uruchomimy w ten sposob narodowy program oszczedzania i jako spoleczenstwo bedziemy bogatsi o 300 mln

 4. Ali Baba

  Rząd będący usankcjonowaną mafią, reprezentujący banksterów światowych jest ich największym rzecznikiem i pomocnikiem. Za srebrnikowe pieniądze jest w stanie zrobić wszystko by zadłużyć maksymalnie kraj a z ludzi zrobić niewolników.
  Ciekawe kiedy w imię demokracji, wolności i ochrony przed terroryzmem zmusi ludzi do wszczepiania chipów ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.