Obowiązkowe konto dla każdego Polaka

Rząd chce nas na siłę uszczęśliwiać. Na idiotycznych pomysłach urzędników z Ministerstwa Finansów, najbardziej stracą emeryci.

PODKARPACIE. Absurdalne pomysły Ministerstwa Finansów, najbardziej mogą uderzyć w emerytów.

Za dwa lata wszyscy Polacy, wszelkie opłaty, m.in. za gaz, wodę, czy prąd, mają dokonywać przelewami. W ten sam sposób mają być wypłacane pensje i emerytury. Ministerstwo Finansów chce dzięki temu zaoszczędzić. Tylko jak zwykle stanie się to kosztem obywateli, najbardziej uciążliwe będzie to dla emerytów.

Za dwa lata w żadnym urzędzie skarbowym nie będzie kas. Podatki i inne zobowiązania zapłacić będzie można tylko przelewem albo kartą płatniczą. Nawet stypendia i zapomogi socjalne nie będą już wypłacane w gotówce, a tylko przelewane na konta bankowe.

W najgorszej sytuacji znajdą się emeryci. Świadczeń nie będzie już im przynosił listonosz, co miesiąc należne im pieniądze, będą mogli wybrać wyłącznie w banku. W ten sposób rząd chce zaoszczędzić 300 mln zł. jakie ZUS traci stosując obecną formę wypłat. Urzędników nie interesuje, że wielu starszych ludzi, ze względu na swoje ułomności, będzie miało olbrzymie kłopoty z dotarciem do placówek bankowych. Poza tym, poniosą one dodatkowe koszty związane z opłatami za prowadzenie rachunku.
Ponadto Ministerstwo Finansów, chce nas zmusić do przeprowadzania transakcji bezgotówkowych. Obecnie takich form płatności, nie ma nawet 10 procent z ogólnie dokonywanych. Zdaniem ekonomistów, to absurd i niedorzeczność, by w ten sposób wpływać i przymuszać doi czegoś obywateli.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik
czytelnik
9 lat temu

Rok 1984 sie klania…
Panstwo przymusu i nadzoru. Zarobia na tym tylko banki.

Nie zdziwilbym sie gdyby tez ktos posmarowal politykom za taki pomysl…

Jurek
Jurek
9 lat temu

Niech sobie w dupe wsadzą te konta, ja nie bede utrzymywał darmozjadów w bankach

Tomasz
Tomasz
9 lat temu

bardzo dobry pomysł, mysle ze listonosze odetchna bo nosza czasami ogromne ilosci pieniedzy, wzrosnie bezpieczenstwo finansowe emerytow, uruchomimy w ten sposob narodowy program oszczedzania i jako spoleczenstwo bedziemy bogatsi o 300 mln

ROGOL
ROGOL
9 lat temu
Reply to  Tomasz

I co za to kupimy nowe samoloty od amerykanow,czy moze wybudujemy nowy most w warszawie.

Rafał
Rafał
9 lat temu
Reply to  Tomasz

I wszyscy bedą żyli długo i szcześliwie :p
Nie ma wolności a niewolnictwo kwitnie. A ludzie jak byli głupi tak dalej są.

Ali Baba
Ali Baba
9 lat temu

Rząd będący usankcjonowaną mafią, reprezentujący banksterów światowych jest ich największym rzecznikiem i pomocnikiem. Za srebrnikowe pieniądze jest w stanie zrobić wszystko by zadłużyć maksymalnie kraj a z ludzi zrobić niewolników.
Ciekawe kiedy w imię demokracji, wolności i ochrony przed terroryzmem zmusi ludzi do wszczepiania chipów ?