Obowiązkowe zapisy osób korzystających z samochodu?

- To już przesada – mówi Marcin z Rzeszowa. – Mam dokładnie zapisywać, że 12 listopada 2012 roku od godz. 7.31 do godz. 17.56 prowadziłem ja, a między 18.03 i 19.42 mój brat? To jest totalna paranoja. Fot. Autor

PODKARPACIE, KRAJ. Posłowie wpadli na pomysł, jak uprzykrzyć życie kierowcom.

Parlamentarny zespół do spraw bezpieczeństwa chce uprzykrzyć życie kierowcom. Podnieśli już wysokość mandatów, wpadli na pomysł ustawowego zobowiązania do zakładania opon zimowych, a teraz chcą żeby właściciele prowadzili księgę użytkowników samochodu.

Posłowie chcą, by właściciele samochodów ewidencjonowali wykorzystywanie ich auta. Według pomysłodawców ma to zapobiec sytuacjom, gdy właściciel pojazdu nie jest w stanie wskazać kierującego samochodem, który prowadził podczas popełnienia wykroczenia. Posłowie z parlamentarnego zespołu do spraw bezpieczeństwa chcą by taki dzienniczek właściciel miał obowiązek przechowywać przez dwa lata.

– To już przesada – mówi Marcin z Rzeszowa. – Mam dokładnie zapisywać, że 12 listopada 2012 roku od godz. 7.31 do godz. 17.56 prowadziłem ja, a między 18.03 i 19.42 mój brat? To jest totalna paranoja.

Adam Jasiński, konsultant krajowy KRBRD i ekspert z parlamentarnego zespołu do spraw bezpieczeństwa, który przygotował nowe propozycje, twierdzi, że trzeba zmienić obecny art. 78 prawa o ruchu drogowym. Obecnie ust. 5 mówi, że posiadacz lub właściciel pojazdu ma obowiązek wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania. Według Jasińskiego właściciele próbują ten przepis obejść. Wyjątek dotyczy sytuacji, gdy pojazd został  skradziony. Wtedy nie trzeba wskazywać, kto go prowadził.

Zmiany mają wzbogacić art. 78 o kolejne dwa ustępy. Jednym z nich ma być właśnie konieczność ewidencjonowania używania pojazdu, a drugim uprawnienie funkcjonariuszy straży miejskiej do żądania podania danych kierowcy.

***
Rozumiałabym jeszcze taką konieczność, jeśli chodzi o prowadzenie samochodów służbowych, ale żeby zwyczajni kierowcy musieli wypisywać, o której godzinie, w jaki dzień, kto korzysta z samochodu to już totalna głupota.

Blanka Szlachcińska

17
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
STANISŁAW BARGIEŁprzemyślakzombigośćkasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
przemyślak
Gość
przemyślak

Czy już Posłowie nie mają ważniejszych spraw , wnet będą nam zaglądać do toalety i trzeba będzie notować kto wyciera du..e palcem a kto papierem, teraz widać czy się zajmują i za co pobierają sowite wynagrodzenie, nie wiem czy to przedszkole czy niby wykształcona i obyta osoba która została wybrana do reprezentowania jakieś części społeczeństwa, kto tym Posłom dał takie upoważnienie społeczeństwa w tej sprawie?

zombi
Gość
zombi

przestano mowić o podwyzce apanazy ministrom.Sprawe przepchną zapewne kuchennymi drzwiam

gość
Gość
gość

Idioci!!!!

kasia
Gość
kasia

jak sie pujde wysrac to tez mam to meldowac

kasia
Gość
kasia

gowno ich to obchodzi burakow

ROMAN
Gość
ROMAN

no tak super pomysł- jak w latach [1950-1957] co robiło się w robocie -ile telefonów wykonało- ile odebrało- ile razy wyło w toalecie i takie tam-
czyli co ? wraca stare – no za chwilę będziemy robili raporty kiedy wstajemy- kiedy idziemy spać- kiedy sramy i sikamy- co czytamy- na którym boku śpimy – i ile razy bzykamy ;
a wszystko dla naszego dobra- czyli TOTALNA INWILIGACJA – a za chwilę co się nam śniło i co myślimy i co czujemy.

ozzy
Gość
ozzy

Może S/N przeprowadzą badania nad likwidacją osłów bo do czego tych czubków trzymać ,że zamiast się zająć poważnymi problemami to zajmują się bredniami .Po likwidacji osłów będziemy mieć mniejsze koszty czyli to co płacimy osłom za ich nieudolność i głupie pomysły ,to będzie można obniżyć podatki dla Polaków i kraj zacznie wychodzić z długów.

Kruczyński
Gość
Kruczyński

Oto skład Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: Bublewicz Beata /PO/ przewodnicząca Szczerba Michał /PO/ wiceprzewodniczący Szydłowska Bożena /PO/ wiceprzewodnicząca Wolak Ewa /PO/ sekretarz Banaszak Maciej /RP/ Bauć Piotr Paweł /RP/ Bodio Bartłomiej /RP/ Borkowski Jerzy /RP/ Bukiewicz Bożenna /PO/ Cedzyński Jan /RP/ Chmielowski Piotr /RP/ Dębski Artur /RP/ Dziadzio Dariusz Cezar /RP/ Galla Ryszard /niez./ Gawłowski Stanisław /PO/ Górczyński Artur /RP/ Jarmuziewicz Tadeusz /PO/ Kabaciński Michał /RP/ Kępiński Adam /RP/ Kidawa-Błońska Małgorzata /PO/ Klepacz Witold /RP/ Kłosowski Krzysztof /RP/ Kmiecik Henryk /RP/ Kopyciński Sławomir /RP/ Kotliński Roman /RP/ Lewandowski Andrzej /RP/ Makowski Tomasz /RP/ Małecka-Libera Beata /PO/ Marcinkiewicz Małgorzata… Czytaj więcej »

mn
Gość
mn

Prawie wszyscy mają żydowskie pochodzenie, czy to zbieg okoliczności?

STANISŁAW BARGIEŁ
Gość
STANISŁAW BARGIEŁ

bo żyd jest znacznie mądrzejszy od katolika dziwi cię to?

GoldFinger
Gość
GoldFinger

A dlaczego w składzie ww. zespołu nie ma przedstawicieli prawicy? Nie znają się na temacie czy szkolą się w lotnictwie?

VV
Gość
VV

Nie wiem .. smiac sie czy plakac? a w ogole to chce mi sie rzygac. prosze wybaczyc.

inzynier
Gość
inzynier

brawo dla osłów ot pomyłka miało byc posłow

olgierd
Gość
olgierd

A ci pomysłowi posłowie powinni weryfikować prawdziwość tych wpisów i ewentualnie karać za ich niedokładność lub niezrozumiałość. Ale powinni robić to OSOBIŚCIE i tylko oni. Pomysł uważam za wspaniały. Takie śmieszności były już za komuny i kabareciarze mieli tematy z których potem śmiała się cała Polska. I widzę że Polska to w dalszym ciągu śmieszny kraj a przodownikami w tym ośmieszaniu są teraz nie sekretarze partii ale posłowie, radni, szefowie partii wraz z „podnóżkami”.

Ambroży
Gość
Ambroży

Wybrano bałwanów , stąd POmysły rodem z palikociarni?. Swoje samochody pod Sejmem ubezpieczyli z kasy budżetu , bo im ciągle mało?. Ale kto nad tym ma zapanować jeśli sejmem dowodzi lek.med . która w rozmowie n/t budżetu UE oświadcza iż nie nie będziemy umierać za krowy?. Można i tak , ale na prywatny swój rachunek!!!.

Pablo74
Gość
Pablo74

masakra, już to widzę jak „wszyscy to notują” :(

wiesiek
Gość
wiesiek

Jeszcze powinni kierowcy przed wyjazdem w trasę meldować się na komendzie policji w miejscu zamieszkania i w drodze pokonywanej co 40-50 km w każdym komisariacie