Obowiązkowe zapisy osób korzystających z samochodu?

- To już przesada – mówi Marcin z Rzeszowa. – Mam dokładnie zapisywać, że 12 listopada 2012 roku od godz. 7.31 do godz. 17.56 prowadziłem ja, a między 18.03 i 19.42 mój brat? To jest totalna paranoja. Fot. Autor

PODKARPACIE, KRAJ. Posłowie wpadli na pomysł, jak uprzykrzyć życie kierowcom.

Parlamentarny zespół do spraw bezpieczeństwa chce uprzykrzyć życie kierowcom. Podnieśli już wysokość mandatów, wpadli na pomysł ustawowego zobowiązania do zakładania opon zimowych, a teraz chcą żeby właściciele prowadzili księgę użytkowników samochodu.

Posłowie chcą, by właściciele samochodów ewidencjonowali wykorzystywanie ich auta. Według pomysłodawców ma to zapobiec sytuacjom, gdy właściciel pojazdu nie jest w stanie wskazać kierującego samochodem, który prowadził podczas popełnienia wykroczenia. Posłowie z parlamentarnego zespołu do spraw bezpieczeństwa chcą by taki dzienniczek właściciel miał obowiązek przechowywać przez dwa lata.

- To już przesada – mówi Marcin z Rzeszowa. – Mam dokładnie zapisywać, że 12 listopada 2012 roku od godz. 7.31 do godz. 17.56 prowadziłem ja, a między 18.03 i 19.42 mój brat? To jest totalna paranoja.

Adam Jasiński, konsultant krajowy KRBRD i ekspert z parlamentarnego zespołu do spraw bezpieczeństwa, który przygotował nowe propozycje, twierdzi, że trzeba zmienić obecny art. 78 prawa o ruchu drogowym. Obecnie ust. 5 mówi, że posiadacz lub właściciel pojazdu ma obowiązek wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania. Według Jasińskiego właściciele próbują ten przepis obejść. Wyjątek dotyczy sytuacji, gdy pojazd został  skradziony. Wtedy nie trzeba wskazywać, kto go prowadził.

Zmiany mają wzbogacić art. 78 o kolejne dwa ustępy. Jednym z nich ma być właśnie konieczność ewidencjonowania używania pojazdu, a drugim uprawnienie funkcjonariuszy straży miejskiej do żądania podania danych kierowcy.

***
Rozumiałabym jeszcze taką konieczność, jeśli chodzi o prowadzenie samochodów służbowych, ale żeby zwyczajni kierowcy musieli wypisywać, o której godzinie, w jaki dzień, kto korzysta z samochodu to już totalna głupota.

Blanka Szlachcińska

do “Obowiązkowe zapisy osób korzystających z samochodu?”

 1. przemyślak

  Czy już Posłowie nie mają ważniejszych spraw , wnet będą nam zaglądać do toalety i trzeba będzie notować kto wyciera du..e palcem a kto papierem, teraz widać czy się zajmują i za co pobierają sowite wynagrodzenie, nie wiem czy to przedszkole czy niby wykształcona i obyta osoba która została wybrana do reprezentowania jakieś części społeczeństwa, kto tym Posłom dał takie upoważnienie społeczeństwa w tej sprawie?

 2. zombi

  przestano mowić o podwyzce apanazy ministrom.Sprawe przepchną zapewne kuchennymi drzwiam

 3. kasia

  jak sie pujde wysrac to tez mam to meldowac

 4. kasia

  gowno ich to obchodzi burakow

 5. ROMAN

  no tak super pomysł- jak w latach [1950-1957] co robiło się w robocie -ile telefonów wykonało- ile odebrało- ile razy wyło w toalecie i takie tam-
  czyli co ? wraca stare – no za chwilę będziemy robili raporty kiedy wstajemy- kiedy idziemy spać- kiedy sramy i sikamy- co czytamy- na którym boku śpimy – i ile razy bzykamy ;
  a wszystko dla naszego dobra- czyli TOTALNA INWILIGACJA – a za chwilę co się nam śniło i co myślimy i co czujemy.

 6. ozzy

  Może S/N przeprowadzą badania nad likwidacją osłów bo do czego tych czubków trzymać ,że zamiast się zająć poważnymi problemami to zajmują się bredniami .Po likwidacji osłów będziemy mieć mniejsze koszty czyli to co płacimy osłom za ich nieudolność i głupie pomysły ,to będzie można obniżyć podatki dla Polaków i kraj zacznie wychodzić z długów.

 7. Kruczyński

  Oto skład Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego:

  Bublewicz Beata /PO/ przewodnicząca
  Szczerba Michał /PO/ wiceprzewodniczący
  Szydłowska Bożena /PO/ wiceprzewodnicząca
  Wolak Ewa /PO/ sekretarz

  Banaszak Maciej /RP/
  Bauć Piotr Paweł /RP/
  Bodio Bartłomiej /RP/
  Borkowski Jerzy /RP/
  Bukiewicz Bożenna /PO/
  Cedzyński Jan /RP/
  Chmielowski Piotr /RP/
  Dębski Artur /RP/
  Dziadzio Dariusz Cezar /RP/
  Galla Ryszard /niez./
  Gawłowski Stanisław /PO/
  Górczyński Artur /RP/
  Jarmuziewicz Tadeusz /PO/
  Kabaciński Michał /RP/
  Kępiński Adam /RP/
  Kidawa-Błońska Małgorzata /PO/
  Klepacz Witold /RP/
  Kłosowski Krzysztof /RP/
  Kmiecik Henryk /RP/
  Kopyciński Sławomir /RP/
  Kotliński Roman /RP/
  Lewandowski Andrzej /RP/
  Makowski Tomasz /RP/
  Małecka-Libera Beata /PO/
  Marcinkiewicz Małgorzata /RP/
  Mrzygłocka Izabela Katarzyna /PO/
  Najder Jacek /RP/
  Orzechowski Maciej /PO/
  Pacholski Michał Tomasz /RP/
  Penkalski Wojciech /RP/
  Piątak Andrzej /RP/
  Popiołek Zofia /RP/
  Rozenek Andrzej /RP/
  Rutkowska Dorota /PO/
  Rybakowicz Adam /RP/
  Sajak Paweł /RP/
  Sławiak Bożena /PO/
  Stolarski Marek /RP/
  Szymiec-Raczyńska Halina /RP/
  Van der Coghen Piotr /PO/
  Wydrzyński Maciej /RP/

  /RP/ – Ruch Palikota
  /PO/ – wiadomo…

 8. VV

  Nie wiem .. smiac sie czy plakac? a w ogole to chce mi sie rzygac. prosze wybaczyc.

 9. inzynier

  brawo dla osłów ot pomyłka miało byc posłow

 10. olgierd

  A ci pomysłowi posłowie powinni weryfikować prawdziwość tych wpisów i ewentualnie karać za ich niedokładność lub niezrozumiałość. Ale powinni robić to OSOBIŚCIE i tylko oni. Pomysł uważam za wspaniały. Takie śmieszności były już za komuny i kabareciarze mieli tematy z których potem śmiała się cała Polska. I widzę że Polska to w dalszym ciągu śmieszny kraj a przodownikami w tym ośmieszaniu są teraz nie sekretarze partii ale posłowie, radni, szefowie partii wraz z „podnóżkami”.

 11. Ambroży

  Wybrano bałwanów , stąd POmysły rodem z palikociarni?. Swoje samochody pod Sejmem ubezpieczyli z kasy budżetu , bo im ciągle mało?. Ale kto nad tym ma zapanować jeśli sejmem dowodzi lek.med . która w rozmowie n/t budżetu UE oświadcza iż nie nie będziemy umierać za krowy?. Można i tak , ale na prywatny swój rachunek!!!.

 12. Pablo74

  masakra, już to widzę jak „wszyscy to notują” :(

 13. wiesiek

  Jeszcze powinni kierowcy przed wyjazdem w trasę meldować się na komendzie policji w miejscu zamieszkania i w drodze pokonywanej co 40-50 km w każdym komisariacie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.