Obustronny niedosyt

Oprócz pięknych bramek, kibice zgromadzeniu na trybunach stadionu w Tarnobrzegu mieli okazję obejrzeć także efektowne parady bramkarzy. Nz. “fruwający” golkiper Partyzanta, Mateusz Krawczyk. Fot. Bogdan Myśliwiec

III LIGA. SIARKA TARNOBRZEG – PARTYZANT TARGOWISKA. Tomasz Walat przypomniał się tarnobrzeskiej publiczności, ratując w ostatniej minucie remis dla Partyzanta

Dla obu drużyn w sobotnim meczu w Tarnobrzegu liczyło się tylko zwycięstwo. Z remisu jaki padł, nie może zatem być zadowolona żadna drużyna. Pluć w brodę mogą sobie zarówno jedni, jak i drudzy, bowiem tak Siarka, jak i Partyzant mogły rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść.

Mimo dużej stawki, obie drużyny przed przerwą stworzyły wyśmienite, jak na III-ligowe realia widowisko, którego ozdobą były piękne bramki. Miejscowi objęli prowadzenie po celnym strzale głową Beszczyńskiego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Goście wyrównali niespełna kwadrans przed przerwą, kiedy to piłkę tuż przed polem karnym Siarki przejął Sikorski i niewiele się zastanawiając huknął nie do obrony.

Chwilę później Partyzant stanął przed doskonałą okazją do objęcia prowadzenia. W polu karnym Beszczyński nieprzepisowo powstrzymał Zycha, jednak pechowym egzekutorem “jedenastki” okazał się Walaszczyk (broni Ćwiczak).

Sytuacja ta zemściła się tuż przed przerwą. Mało widoczny dotąd Madeja popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego z około 25 metrów i ponownie na prowadzeniu była Siarka. Po zmianie stron z obu drużyn zeszło powietrze. Jako pierwsi z marazmu przebudzili się gospodarze, którzy gdyby nie indolencja strzelecka, mogli sobie zagwarantować spokojne zwycięstwo.

Ostatnie słowo należało jednak to gości, a konkretnie Tomasza Walata (w latach 2008-11 bronił barw Siarki). Napastnik Partyzanta, który na boisku pojawił się w 75. min, już w doliczonym czasie gry strzałem z dystansu uratował jeden punkt dla swojej drużyny.

SIARKA Tarnobrzeg    2
PARTYZANT Targowiska    2
(2-1)
1-0 Beszczyński (10.), 1-1 Sikorski (32.), 2-1 Madeja (45.), 2-2 Walat (90.)

SIARKA: Ćwiczak – Beszczyński, Jakubiec, Bażant (75. Kwieciński), Łuczakowski, Kabata, Hynowski (46. Jakubowski), Kuranty, Madeja (81. Łukawski), Korzępa, Wolan (84. Rożek)
PARTYZANT: Krawczyk – Płonka (75. Walat), Policht, Zych, Nikody (83. Ginalski), Świechowski, Sierżęga (69. Wójcik), Zajdel, Sikorski, Zarzyka, Walaszczyk.

Sędziował Grzegorz Stęchły (Jarosław). Żółte kartki: Beszczyński oraz Sikorski, Policht, Zarzyka, Sierżęga. Widzów 500.

Marcin Jeżowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.