Obuwie ochronne – jakie obowiązki musi spełnić pracodawca

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić podwładnym dostęp do odzieży ochronnej zgodnej z wymogami BHP. Za niedotrzymanie tego przepisu grożą wysokie grzywny nakładane między innymi przez Państwową Inspekcję Pracy. Dlatego warto zapoznać się z przepisami dotyczącymi obuwia ochronnego.

  1. Obuwie ochronne – wymagania
  2. Ochronne obuwie zimowe

Obuwie ochronne – wymagania

Zgodnie z ustawą, jaką jest Kodeks pracy, każdy pracodawca musi zapewnić zatrudnionym bezpieczne warunki w miejscu wykonywania obowiązków. Dlatego to po stronie przedsiębiorców leży zakup między innymi obuwia ochronnego oraz odzieży ochronnej. Buty takie muszą spełniać wszystkie wymogi BHP. Mają one za zadanie zapewnić pracownikom ochronę przed urazami, które mogą zdarzyć się podczas wykonywania obowiązków pracowniczych. Właściciele firm muszą pamiętać, że buty powinny być dobrane tak, aby odpowiadały warunkom, jakie panują w danym zakładzie.

Ochronne obuwie zimowe

Osoby wypełniające zadania na mrozie muszą dostać od przełożonego obuwie ocieplane. Specjalne wyprofilowane, higieniczne i wygodne buty sprawią, że nawet ciężka praca będzie mogła być wypełniona w najbardziej komfortowych warunkach. Gdzie można kupić takie produkty? Sklep Margos BHP to firma zajmująca się kompleksową obsługą firm i klientów indywidualnych w zakresie sprzętu i odzieży ochronnej. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że wykwalifikowany personel doradzi klientom oraz pomoże wybrać produkty spełniające wszystkie potrzeby, niezależnie od tego, czy obuwie ma być wykorzystywane na na terenie hal produkcyjnych, czy podczas prac budowlanych. Ciepłe obuwie ochronne zapewni pracownikom bezpieczeństwo. Ochrona przed mrozem w zimowych miesiącach pomoże zatrudnionym osobom skupić na swoich obowiązkach.Dlatego zapewnienie odpowiednich modeli jest kluczowe. Wszystkie modele dostępne są pod następującym linkiem: https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/obuwie/obuwie-ochronne/ocieplane-obuwie-ochronne/

Warto zaznaczyć, że obuwie ochronne może być wykonane z różnych materiałów: od prawdziwej skóry po grubą gumę. Wszystkie produkty sprzedawane w sklepie spełniają normy określone przez polskie prawo. Odpowiednie normy określają, że buty powinny chronić przed czynnikami chemicznymi, biologicznymi, mechanicznymi, termicznymi, atmosferycznymi oraz porażeniem prądem elektrycznym. Większość modeli ze sklepu Margos BHP jest wyposażona w specjalne antystatyczne podeszwy, które nie rysują podłoża, są odporne na oleje oraz benzynę oraz zapewniają pełny komfort chodzenia. 

Artykuł partnera