Obwodnica Jarosławia na finiszu

Budowana 11 kilometrowa obwodnica Jarosławia nabrała już rumieńców. Kierowcy wjadą na nią jeszcze w tym roku. Fot. obwodnicajaroslawia.pl

JAROSŁAW. Upragniona obwodnica może być otwarta już niebawem.

Zbliża się koniec prac nad budową obwodnicy Jarosławia. Wprawdzie pierwotnie miała być ona gotowa w marcu, jednak wykonawca miał problemy i dopiero teraz kończy budowę drogi. Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad deklaruje, że oddanie drogi planowane jest jeszcze w tym roku.

Budowa obwodnicy Jarosławia w ciągu DK4 jest już na finiszu. Zaawansowanie prac wynosi ponad 95 procent. Wykonawca deklaruje zakończenie robót w listopadzie, choć dotrzymanie tego terminu uzależnione jest od warunków pogodowych. Termin oddania tej inwestycji do użytkowania planowane jest jeszcze w tym roku.

Obwodnica Jarosławia znaczenie poprawi drożność krajowej czwórki na odcinku w okolicy Jarosławia. Obecnie droga krajowa wciąż przebiega przez zabytkowe centrum miasta. Powoduje to gigantyczne korki i zatory w Jarosławiu, który staje się wąskim gardłem czwórki. Budowana obwodnica będzie miała długość 11 kilometrów i pozwoli na objechanie Jarosławia od północy.

Firma Eurovia, która buduje obwodnicę, mocno opóźniła się z realizacją inwestycji. Jednak ostatnie miesiące to spore przyspieszenie prac. Dzięki temu mieszkańcy Jarosławia odetchną z ulgą jeszcze w tym roku.

Artur Getler

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Stanpiotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
piotr
Gość
piotr

Teraz czas na montaż fotoradarów .

Stan
Gość
Stan

Dobre! Fotoradary siła na czwórce.