Obwodnica Jarosławia otwarta

Obwodnica obiega miasto od północy. Na górze zdjęcia kierunek Rzeszów, na dole kierunek Przemyśl, Widoczny węzeł to skrzyżowanie obwodnicy z ul Sanową i Zamkową w Jarosławiu. Fot. GDDKiA

JAROSŁAW. Wstęgi przecięte, koniec jarosławskiego horroru na krajowej „czwórce”.

W środę (19 bm.) przed południem dokonano oficjalnego otwarcia obwodnicy Jarosławia. Teraz przez miasto przejedziemy w kwadrans. Ta długo oczekiwana droga wyprowadzi krajową „czwórkę” poza centrum miasta. Dotychczas przejazd krajówką przez centrum Jarosławia należał do przeżyć traumatycznych. Jarosław dzięki obwodnicy przestanie być najwęższym gardłem tej drogi.

Obwodnicę otwarto z udziałem Sławomira Nowaka, ministra transportu, oraz Andrzeja Wyczawskiego, burmistrza miasta. Kierowcy mogli jednak wjechać na obwodnicę już we wtorek wieczorem.

Ponad 11-kilometrowa obwodnica Jarosławia w ciągu drogi krajowej nr 4 obchodzi miasto od północy. Drogę przez ponad dwa lata budowała firma Eurovia. Koszt to 431 mln zł. Bardzo duże, sięgające 17 000 pojazdów na dobę, natężenie ruchu na odcinku miejskim DK 4 oraz nakładający się w Jarosławiu ruch tranzytowy na ruch lokalny, od lat powodował paraliż komunikacyjny miasta. Otwarta w środę inwestycja pozwoli na przeniesienie ruchu tranzytowego z centrum miasta poza tereny zabudowane.

Obwodnica zaczyna swój przebieg na granicy Jarosławia i Tywoni, potem biegnie północną stroną Jarosławia, a kończy się, łącząc się ze starą czwórką w Muninie.  Po drodze można z obwodnicy zjechać na drogę krajową nr 77 oraz na ulice Sanową i Zamkową.

ArtG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o