Obwodnica Mielca niemal pewna

Na mapie dróg objętych rządowo-unijnym Programem Rozwoju Polski Wschodniej prezydent Janusz Chodorowski wskazuje obwodnicę Mielca.

MIELEC. Wiceminister Iwona Wendel – Są pieniądze na pierwszy etap tej inwestycji.

Budowa najbardziej pożądanego traktu w Mielcu wydaje się być już przesądzona. Potwierdza to Iwona Wendel, wiceminister rozwoju regionalnego, która w czwartek (25 bm.) odwiedziła Mielec. – Mogę zagwarantować, że mój resort już dzisiaj znalazł środki w Programie Rozwoju Polskich Wschodniej na sfinansowanie pierwszego etapu tejże obwodnicy – powiedziała. Inwestycję będzie realizować województwo.

O tym, jak bardzo Mielec potrzebuje obwodnicy pisaliśmy na łamach Super Nowości wiele razy. Ostatnio informowaliśmy, że rosną szanse na jej budowę. Oficjalnie potwierdziła to podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, która w 25 sierpnia na zaproszenie posłanki PO Krystyny Skowrońskiej, wizytowała Mielec.

Skowrońska: Ta wizyta jest przełomem

– Przyszłość obwodnicy rysuje się w optymistycznych barwach, ponieważ pierwsze prace, jak choćby wykup gruntów, czy wycinka drzew zostały już poczynione. Kiedyś mieliśmy w Mielcu ogromny kłopot z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym. Takim przełomem była wizyta pani minister Elżbiety Bieńkowskiej. Uważamy, że podobnym przełomem jest spotkanie pani minister Iwoną Wendel – oznajmiła Skowrońska.

Obwodnica zaczynałaby się na drodze w stronę Dębicy i biegła w kierunku traktu na Rzeszów. – Na osiedlu Rzochów, na wysokości kościoła zaprojektowany jest rondo i wiadukt przez tory – opisuje prezydent Janusz Chodorowski. – Obwodnica biegnie dalej poprzez las do drogi do Kolbuszowej. Na wysokości zjazdu na wysypisko, zwanego drogą lesiową ma być kolejne rondo i dalej w sąsiedztwie cmentarza komunalnego na trakt na Szydłowiec.

Samorząd województwa: – Są pieniądze

Potem obwodnica biegnie obok lotniska, by w gminie Tuszów Narodowy połączyć się z drogą w stronę Nagnajowa. Na koniec tworzy węzeł z budowaną arterią w kierunku Kielc. Koszt przedsięwzięcia to ok. 200 mln zł. Pierwszy, obiecany przez wiceminister Wendel, etap to 4,5 km drogi od ul. Wolności do skrzyżowania z drogą powiatową w okolicy Szydłowca.

Zygmunt Cholewiński, wicemarszałek podkarpacki zaznaczył, że jego samorząd ma zarezerwowane pieniądze na wkład własny kosztów pierwszego etapu budowy obwodnicy. – Niewykluczone jednak, że dzięki oszczędnościom podczas przebudowy drogi wojewódzkiej Mielec – Kolbuszowa uda się zabezpieczyć pieniądze na kolejny etap – dodał wicemarszałek.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
9 lat temu

Skowrońska już 10 lat obiecuje tę obwodnicę Mielca. Za każdym razem przed wyborami Teraz znów przywiozła obietnicę jako kiełbasę wyborczą, a i tak nic z tego nie będzie.