Obwodnica Mielca niemal pewna

Na mapie dróg objętych rządowo-unijnym Programem Rozwoju Polski Wschodniej prezydent Janusz Chodorowski wskazuje obwodnicę Mielca.

MIELEC. Wiceminister Iwona Wendel – Są pieniądze na pierwszy etap tej inwestycji.

Budowa najbardziej pożądanego traktu w Mielcu wydaje się być już przesądzona. Potwierdza to Iwona Wendel, wiceminister rozwoju regionalnego, która w czwartek (25 bm.) odwiedziła Mielec. – Mogę zagwarantować, że mój resort już dzisiaj znalazł środki w Programie Rozwoju Polskich Wschodniej na sfinansowanie pierwszego etapu tejże obwodnicy – powiedziała. Inwestycję będzie realizować województwo.

O tym, jak bardzo Mielec potrzebuje obwodnicy pisaliśmy na łamach Super Nowości wiele razy. Ostatnio informowaliśmy, że rosną szanse na jej budowę. Oficjalnie potwierdziła to podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, która w 25 sierpnia na zaproszenie posłanki PO Krystyny Skowrońskiej, wizytowała Mielec.

Skowrońska: Ta wizyta jest przełomem

- Przyszłość obwodnicy rysuje się w optymistycznych barwach, ponieważ pierwsze prace, jak choćby wykup gruntów, czy wycinka drzew zostały już poczynione. Kiedyś mieliśmy w Mielcu ogromny kłopot z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym. Takim przełomem była wizyta pani minister Elżbiety Bieńkowskiej. Uważamy, że podobnym przełomem jest spotkanie pani minister Iwoną Wendel – oznajmiła Skowrońska.

Obwodnica zaczynałaby się na drodze w stronę Dębicy i biegła w kierunku traktu na Rzeszów. – Na osiedlu Rzochów, na wysokości kościoła zaprojektowany jest rondo i wiadukt przez tory – opisuje prezydent Janusz Chodorowski. – Obwodnica biegnie dalej poprzez las do drogi do Kolbuszowej. Na wysokości zjazdu na wysypisko, zwanego drogą lesiową ma być kolejne rondo i dalej w sąsiedztwie cmentarza komunalnego na trakt na Szydłowiec.

Samorząd województwa: – Są pieniądze

Potem obwodnica biegnie obok lotniska, by w gminie Tuszów Narodowy połączyć się z drogą w stronę Nagnajowa. Na koniec tworzy węzeł z budowaną arterią w kierunku Kielc. Koszt przedsięwzięcia to ok. 200 mln zł. Pierwszy, obiecany przez wiceminister Wendel, etap to 4,5 km drogi od ul. Wolności do skrzyżowania z drogą powiatową w okolicy Szydłowca.

Zygmunt Cholewiński, wicemarszałek podkarpacki zaznaczył, że jego samorząd ma zarezerwowane pieniądze na wkład własny kosztów pierwszego etapu budowy obwodnicy. – Niewykluczone jednak, że dzięki oszczędnościom podczas przebudowy drogi wojewódzkiej Mielec – Kolbuszowa uda się zabezpieczyć pieniądze na kolejny etap – dodał wicemarszałek.

Paweł Galek

do “Obwodnica Mielca niemal pewna”

  1. Czytelnik

    Skowrońska już 10 lat obiecuje tę obwodnicę Mielca. Za każdym razem przed wyborami Teraz znów przywiozła obietnicę jako kiełbasę wyborczą, a i tak nic z tego nie będzie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.