Obwodnica otworzy drzwi do Parku Przemysłowego

Dziś dojazd do Parku Przemysłowego nie jest idealny. Fot. Autor

MIELEC. Dotychczasowy dojazd do fabryk na osiedlu Wojsław straci rację bytu. 

Obwodnica Mielca nie tylko rozładuje problem korków na ulicach miasta, ale również otworzy “drzwi na oścież” do Parku Przemysłowego na osiedlu Wojsław. Dziś prowadzi tam wąska i wijąca się droga. – Ta ulica od początku była traktowana, jako tymczasowa – mówi prezydent Janusz Chodorowski. – Tak naprawdę cała koncepcja Parku Przemysłowego oparta była na tym, że kiedyś ta obwodnica powstanie.

Przypomnijmy, że obwodnica Mielca ma być 18-kilometrową trasą, która rozpoczynać się będzie rondem na drodze wojewódzkiej w stronę Dębicy, następnie przetnie trakty na Kolbuszową i Szydłowiec, łączy strefę z Tuszowem Narodowym i kończy swój bieg przy moście na Wiśle w Połańcu. Na odcinku ok. 6 km zamontowane mają być 2,5-metrowe ekrany dźwiękochłonne i siatki o tej samej wysokości, które mają chronić leśną zwierzynę.

Koszt inwestycji to ok. 228 mln zł, z czego 58 mln zł ma być wkładem województwa. Resztę mają stanowić środki unijne. Nową drogą mamy pojechać już za dwa lata. Prezydent Janusz Chodorowski zwraca uwagę na to, że obwodnica komunikacyjnie otworzy Park Przemysłowy na osiedlu Wojsław. – Cała koncepcja powstania tego obszaru była oparta na tym, że kiedyś powstanie obwodnica Mielca. Dziś staje się to faktem – mówi prezydent.

– Wiele razy byliśmy atakowani, że do Parku prowadzi kręta droga – wspomina. – Ludzie się dziwili i pytali, co za dureń wymyślił, że ta ulica tak się wije. Tłumaczyłem, że ona jest tymczasowa i, że kiedy powstanie obwodnica, to będzie służyć do obsługi okolicznych działek. Mówiłem również, że sam Park zostanie bezpośrednio podłączony do obwodnicy, co zupełnie zmieni jego obraz, bo dziś dojazd tam wygląda dość dziwnie i pokrętnie – przyznaje.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o