Emocje w Krośnie

Fot. Wit Hadło

SIATKÓWKA. V Turniej o Puchar Prezydenta Krosna.

Mistrz Polski, Asseco Resovia, brązowy medalista ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Lotos Trefl Gdańsk zaprezentują się kibicom podczas już piątej edycji Turnieju o Puchar Prezydenta Krosna. Emocji zatem w hali MOSiR na pewno nie zabraknie.

Jako pierwsi w Krośnie stawili się siatkarze z Rzeszowa i Gdańska. Wczoraj późnym wieczorem rozegrali mecz towarzyski, który zakończył się wynikiem 3-1 dla podopiecznych Dariusza Luksa.

– Czekają nas w najbliższych dniach prawdziwe sprawdziany umiejętności – mówi szkoleniowiec zespołu z Gdańska. Jego zespół przed kilkoma dniami wygrał m.in. międzynarodowy turniej w Czeskiej Ostravie, a w Krośnie zjawił się praktycznie w najmocniejszym składzie (kontuzjowany jest atakujący Michał Kamiński). W kadrze Trefla jest wypożyczonym na sezon z Asseco Resovii, Mateusz Mika.

Mecze i treningi
Resoviacy do Krosna wybrali się niemal w pełnym składzie, zabrało jedynie Niemca Jochena Schöpsa. Nowy atakujący ekipy mistrzów Polski w najbliższy weekend walczyć będzie w kolejnym turnieju eliminacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Na uraz mięśni pleców narzeka Olieg Achrem i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera Andrzeja Kowala. Do zespołu powrócił już Amerykanin Paul Lotman. – Miał kilka dni wolnego na wyjazd na ślub przyjaciela do USA – mówi menedżer zespołu, Tomasz Kozłowski i dodaje. – W Krośnie przebywać będziemy od środy do soboty. Oprócz rozgrywania meczów, będziemy codziennie trenować.

Międzynarodowe towarzystwo
Kibice w hali MOSiR będą mieli okazję zobaczyć w akcji reprezentantów Polski, Serbii, Czech, Francji czy Brazylii mających za sobą udział w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata czy mistrzostwach Europy. Kilku zawodników ze względu na udział w eliminacjach do ME nie mogło przyjechać do Krosna (Ukrainiec Serhiy Kapelus – ZAKSA, Fin Matti Hietanen – Lotos Trefl, czy wspomniany wcześniej Schöps). Być może w turnieju będzie miał okazję zaprezentować się nowy nabytek ZAKSY, Elvis Dalsires Contreras. 33-letni reprezentant Dominikany miał problemy z wizą i nie wiadomo kiedy dołączy do zespołu.

Świderski pierwszym trenerem
Zespół z Kędzierzyna-Koźla w Krośnie na trenerskiej ławce poprowadzi II trener Sebastian Świderski. Pierwszy szkoleniowiec ZAKSY, Daniel Castellani, do Polski przyjedzie dopiero po zakończeniu eliminacja do ME (jest trenerem Finlandii). – Kontaktujemy się z Danielem niemalże codziennie, najczęściej drogą mailową. Zdaję mu relację z treningów, przesyłam statystyki robione przez Oskara Kaczmarczyka, także jest na bieżąco. Mamy ustalony plan pracy, ale na pewno też nie jest tak, że trzymamy się go kurczowo. Robimy to w zależności od tego, jak zawodnicy się czują, czy np. nie są fizycznie podduszeni – mówi Świderski, którego zespół ma już za sobą pierwszy sparing w którym pokonali Jastrzębski Węgiel 3-1.

Program turnieju (wszystkie mecz o godz. 18)
(13.09. czwartek) Lotos Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
(14.09. piątek) Asseco Resovia – Lotos Trefl Gdańsk
(15.09. sobota) Asseco Resovia – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Bilety na jeden mecz – 12 zł normalny, 5 zł ulgowy; karnet na cały turniej 30 zł normalny i 12 zł ulgowy.

Rafał Myśliwiec

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o