Od godz. 17 Autostrada otwarta dla ruchu

Tak wygląda autostrada, pod Rzeszowem, która została właśnie otwarta. Fot. a4rzeszow-centralny-wschod.pl

RZESZÓW. W poniedziałek o 17.00 wschodnią cześcią autostradowej obwodnicy Rzeszowa wpuszczony został ruch samochodów.

Samochody wjadą na tylko częściowo wykonaną obwodnicę, bo gotowe są póki co – tylko odcinek A4 budowany przez Mostostal oraz odcinek S19 budowany przez MSF.

Jeden koniec otwieranego odcinka to Węzeł Rzeszów Centralny zlokalizowany pod Rudną Małą. Na ten węzeł będzie można wjechać z drogi krajowej nr 9 właśnie w Rudnej Małej. Potem gotowy odcinek ciągnie się na wschód przez Zaczernie do Terliczki, gdzie zlokalizowany jest drugi węzeł, czyli Rzeszów Wschód. W tym miejscu autostrada krzyżuje się z fragmentem drogi ekspresowej S19, który wybudowała firma MSF.

S19 nie powala długością, bo zaczyna swój bieg od Stobiernej a kończy w Terliczce. Póki co obecne główne wjazdy na autostradową obwodnice znajdują się w Rudnej Małej (z krajowej “dziewiątki”) w Terliczce natomiast wjedziemy na autostradę drogą krajową nr 19. Na wschód od Terliczki z kolei wjedziemy na autostradę nowo wybudowanaS19 zaczynającą się w Stobiernej.

Wciąż niegotowy jest miejski łącznik z autostradą od ronda Kuronia. Budowana przez MSF S19 urywa się na granicy miasta, bo na miejskim łączniku pojawiły się problemy i zanim droga była gotowa to trzeba ją było naprawiać. Łącznie otwierany odcinek A4 i S19 liczy sobie trochę ponad 15 km.

ArtG

do “Od godz. 17 Autostrada otwarta dla ruchu”

 1. janles62

  dopóki s19 w kierunku Świlczy na Krosno nie zrobią to obwodnica nie ma sensu

 2. ROMAN

  to jest akurat dobry fragment aby pojeździć rowerem – sukces- czy było oficjalne otwarcie – bo nie ma fotek.

 3. espero

  Ruch na te odcinki A4 i S19 wpuszczono chyba tylko po to by podnieść statystyki, bo nie jest to żadne ułatwienie dla kierowców i sądzę , że puki co ruch na tych odcinkach będzie niewielki… No ale w Polskę poszła wiadomość – pierwszy na Podkarpaciu odcinek A4 oddany do użytku. A moim zdaniem jest to żenada

 4. xyz

  A kiedy do ronda Kuronia???

 5. Pipi

  Ciekawe czy jest już ustalony termin na zrywanie asfaltu??

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.