Od kwiatów do aktów czyli…

Rzeszowską wystawę można oglądać do końca miesiąca.

RZESZÓW. Od kwiatów do aktów czyli… wiosenna wystawa w Rzeszowie. Pełna gama kolorów, różne techniki, niejednolitość tematyczna. Na cyklicznej wystawie „Od realizmu do abstrakcji”, którą od 7 kwietnia można oglądać w podziemnej kawiarni Instytutu Muzycznego, każdy znajdzie coś dla siebie.

65 prac, 9 ram ze zdjęciami – to zbiór utrzymanych w wiosennych klimatach dzieł kilku artystów: Elżbiety Winiarskiej, Urszuli Michniowskiej, Marii Grygiel, Lidii Świątek i Jacka Chromika. Oglądać je można w Instytucie Muzycznym. Wystawione obrazy wykonane są różnymi technikami – zarówno akrylami, farbami olejnymi, jak i pastelami.

- Jest to wystawa dekoracyjna, na którą przyjemnie się patrzy, ale można się też zadumać – mówi Urszula Michniowska.  Na wystawie znalazło się kilkanaście jej prac.

Co ciekawe sandomierska artystka, dyplom ma nie z malarstwa a z… rzeźbiarstwa. – Malarstwo to hobby. Lubię to robić, bawię się tym – przyznaje. Jej pasja dała owoce w postaci kilku wystaw, m.in. w Niemczech, gdzie znalazła oddanych wielbicieli, którzy … ukradli jej aż 12 najlepszych prac. Z kolei jej rzeźby ceramiczne mogli podziwiać m.in. mieszkańcy Sanoka i Jarosławia.

Rzeszowską wystawę można oglądać do końca miesiąca.

anja

Zdjęcia z wystawy zobaczysz tutaj.

do “Od kwiatów do aktów czyli…”

  1. amatorka

    Byłam, widziałam… i bardzo mi się podobało.. obrazy godne zobaczenia..
    Potrzeba więcej takich imprez promujacych naszych lokalnych zdolnych artystów…

  2. Pawel

    Ladnie – Pieknie -Kolorowo
    art.plast.Pawel Halasa

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.