Od kwiatów do aktów czyli…

Rzeszowską wystawę można oglądać do końca miesiąca.

RZESZÓW. Od kwiatów do aktów czyli… wiosenna wystawa w Rzeszowie. Pełna gama kolorów, różne techniki, niejednolitość tematyczna. Na cyklicznej wystawie „Od realizmu do abstrakcji”, którą od 7 kwietnia można oglądać w podziemnej kawiarni Instytutu Muzycznego, każdy znajdzie coś dla siebie.

65 prac, 9 ram ze zdjęciami – to zbiór utrzymanych w wiosennych klimatach dzieł kilku artystów: Elżbiety Winiarskiej, Urszuli Michniowskiej, Marii Grygiel, Lidii Świątek i Jacka Chromika. Oglądać je można w Instytucie Muzycznym. Wystawione obrazy wykonane są różnymi technikami – zarówno akrylami, farbami olejnymi, jak i pastelami.

– Jest to wystawa dekoracyjna, na którą przyjemnie się patrzy, ale można się też zadumać – mówi Urszula Michniowska.  Na wystawie znalazło się kilkanaście jej prac.

Co ciekawe sandomierska artystka, dyplom ma nie z malarstwa a z… rzeźbiarstwa. – Malarstwo to hobby. Lubię to robić, bawię się tym – przyznaje. Jej pasja dała owoce w postaci kilku wystaw, m.in. w Niemczech, gdzie znalazła oddanych wielbicieli, którzy … ukradli jej aż 12 najlepszych prac. Z kolei jej rzeźby ceramiczne mogli podziwiać m.in. mieszkańcy Sanoka i Jarosławia.

Rzeszowską wystawę można oglądać do końca miesiąca.

anja

Zdjęcia z wystawy zobaczysz tutaj.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
amatorka
amatorka
10 lat temu

Byłam, widziałam… i bardzo mi się podobało.. obrazy godne zobaczenia..
Potrzeba więcej takich imprez promujacych naszych lokalnych zdolnych artystów…

Pawel
Pawel
10 lat temu

Ladnie – Pieknie -Kolorowo
art.plast.Pawel Halasa

Pawel
Pawel
10 lat temu
Reply to  Pawel

Zycze dalszych sukcesow