Od kwietnia remonty na DK 4 i DK 28

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Będą łatać nawierzchnię, przebudowa tych odcinków odsuwa się w nieokreśloną przyszłość.

Na krajowej “czwórce” na odcinku Łańcut – Korczowa oraz na drodze krajowej nr 28 ruszy remont nawierzchni. Data rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znana ale rozpoczną się one zapewne w kwietniu. Remont nawierzchni oznacza, że planowa przebudowa tych odcinków oraz budowa obwodnic Jarosławia, Przeworska i Łańcuta odsuwa się w daleką przyszłość.

Na przeprowadzenie remontu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała przetarg. 6 lutego mija termin składania ofert. Jeżeli procedura przetargowa nie przedłuży się to robotnicy wyjdą na drogi w kwietniu. Wtedy kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. W ramach prac mają zostać załatane dziury, usunięte wyboje i poprawiona nawierzchnia. Prace mają zostać zakończone najpóźniej w grudniu 2012 roku.

Na obwodnice poczekamy
Obydwa odcinki są zaplanowane do przebudowy. Skoro GDDKiA decyduje się jedynie na remont nawierzchni oznacza to, ze w najbliższej przyszłości nie przewiduje się środków na przebudowę DK 4 od Łańcuta do granicy z Ukrainą  i DK 28 od Przemyśla do Medyki. Oznacza to również, że budowa zaplanowanych i od dawna oczekiwanych obwodnic Przeworska, Łańcuta i Jarosławia również nie rozpocznie się w ciągu najbliższych lat. Bo inaczej remont nawierzchni po to by za chwilę ją zerwać i przebudować całkowicie drogę byłby absurdem.

***
Remont tych odcinków jest potrzebny bo w wielu miejscach droga jest tak zniszczona przez tiry, że trudno po niej jechać. Szkoda tylko, że nie będzie to kompleksowa przebudowa, która jest oczekiwana. Łańcut,  Przeworsk a zwłaszcza Jarosław pilnie potrzebują obwodnicy. Połatanie dziur da tu niewiele i jest działaniem doraźnym, które chwilowo poprawi komfort jazdy ale nie przyczyni się do rozwikłania problemów drogowych naszego regionu.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
psycholog
psycholog
9 lat temu

przecize jarosłąw buduje nowa obwodnice, o co chodzi?