Od niedzieli nowy rozkład jazdy PKP

Po północy z soboty na niedzielę zmieni się rozkład jazdy pociągów. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, PODKARPACIE. Uruchomione zostaną nowe połączenia pomiędzy miastami.

W niedzielę (9 grudnia) wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. W województwie podkarpackim na większości linii ofertę przewozową zaplanowano na porównywalnym poziomie jak w rozkładzie jazdy 2011/2012, zwiększając ją minimalnie na niektórych liniach.

Uruchomione zostaną nowe połączenia Rzeszów Główny-Boguchwała. Po oddaniu do eksploatacji zmodernizowanego odcinka z Rzeszowa do Boguchwały na tej linii zwiększy się liczba kursujących pociągów z 6 do 12 na dobę. Jest szansa na polepszenie usług świadczonych przez Przewozy Regionalne. Przede wszystkim zwiększona zostanie liczba połączeń, skrócony czasu podróży i poprawiona punktualność – najpierw do Boguchwały, a w dalszej perspektywie na całej trasie ze stolicy Podkarpacia do Jasła.

– Czas podróży pociągiem z Boguchwały wyniesie 14 minut – poinformował Krzysztof  Pawlak z Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych. – Natomiast autobusy na pokonanie tej trasy potrzebują 25 minut, a w godzinach szczytu od 30 do 40 minut. Podkarpacki zakład planuje wprowadzić od stycznia2013 roku konkurencyjne ceny promocyjne dla nowego połączenia do Boguchwały oraz na trasie Rzeszów-Strzyżów-Jasło.

Na liniach Rzeszów Gł. – Tarnobrzeg – Stalowa Wola Rozwadów wydłużono jedną parę pociągów o odcinek Tarnobrzeg – Stalowa Wola Rozwadów z jednoczesnym zwiększeniem z 4 do 7 połączeń z przesiadką w Rozwadowie do i z Lublina.

W nowym rozkładzie jazdy będzie kontynuowane połączenie na “Roztocze” w weekend  majowy oraz w wakacje. Zostaną uruchomione bezpośrednie połączenia z Jarosławia do i z Zamościa oraz z Zamościa do Rzeszowa.

Na terenie Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Rzeszowie przewidziano kursowanie 120 pociągów REGIO wojewódzkich i międzywojewódzkich.

Szczegółowe informacje o nowym rozkładzie umieszczono na stronie internetowej: www. przewozyregionalne.pl w zakładce “w regionach”, “podkarpackie” – liniowe rozkłady jazdy.

Mariusz Andres

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
wnuk kolejarza Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wnuk kolejarza
Gość
wnuk kolejarza

http://rozklad-pkp.pl/bin/stboard.exe/pn?ld=s2&input=5103199&boardType=dep&time=04:28&maxJourneys=99&productsFilter=1111&showAdvancedProductMode=yes& (jeśli powyższe się nie otworzy, proszę samodzielnie wyszukać na http://rozklad-pkp.pl/ stację Rzeszów Główny i rozkład całodobobowy dla odjazdów. „W zasadzie bez zmian.” To jest do Warszawy wreszcie już nie pojedziemy przez Kraków, a wyłącznie – jak to wszyscy od lat marzyli – przez Kolbuszową i Nową Dębę i w rekordowym czasie tylko ponad 6 godzin plus godzina opóźnienia w zwiazku z pracami w Rozalinie. Na próżno szukać istniejących „od zawsze” bezpośrednich połączeń z Rzeszowa do Szczecina, Wrocławia, postulowanych do Lublina, nie mówiąc już o letnim pociągu do Kołobrzegu. Ponoć wszystko przez remont trasy do Krakowa. Podejrzewam jednak, że jak… Czytaj więcej »