Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

PKP przewiduje nowe połączenia i nieznaczne zmiany w godzinach odjazdów.

PODKARPACIE. Od najbliższej niedzieli (12 bm.) wejdzie w życie nowy rozkład jazdy PKP.

Na terenie Podkarpacia pociągi będą jeździć na wszystkich dotychczasowych liniach. Jeżeli chodzi o połączenia regionalne, to ilość uruchamianych połączeń nie ulegnie zasadniczej zmianie. Będą tylko nieznaczne przesunięcia godzin odjazdów i przyjazdów pociągów.

Pociągi będą uruchamiane według podobnego układu godzinowego jak w rozkładzie, który obowiązuje jeszcze do 11 grudnia. Dotyczyć to będzie linii kolejowych: Przemyśl-Rzeszów Gł.- Tarnów-Kraków Gł., Przeworsk-Stalowa Wola Rozwadów, Rzeszów Gł.-Kolbuszowa-Stalowa Wola Rozwadów-Lublin, Jarosław-Munina-Horyniec Zdrój, Rzeszów Gł.-Jasło-Zagórz-Łupków.

Od 12 grudnia pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z nowych pociągów w taryfie Regio łączących Rzeszów z Lublinem. Nowe dwie pary pociągów połączą stolice Podkarpacia i Lubelszczyzny umożliwiając codzienne i bezpośrednie dojazdy w porze porannej oraz popołudniowej.

Nowością w ofercie będą także połączenia umożliwiające bezpośrednie dotarcie z Rzeszowa do Zagórza. Pasażerowie dotrą w godzinach porannych i popołudniowych w Bieszczady i powrócą do stolicy Podkarpacia w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych, pasażerowie będą mogli podróżować z przesiadką w Rzeszowie do i z Warszawy pociągami TLK spółki PKP Intercity oraz do Poznania i Gliwic pociągami interRegio.

Ważną zmianą w rozkładzie jazdy będzie dostosowanie skomunikowania pociągów Regio w Przeworsku z kierunku Stalowej Woli, w Jarosławiu z kierunku Horyńca Zdrój, w Rzeszowie z kierunku Stalowej Woli Rozwadów-Tarnobrzeg-Kolbuszowa oraz kierunku Zagórza i Jasła łączących wschodnią i zachodnią część województwa z pociągami interRegio i TLK spółki PKP w kierunku Gdyni i Warszawy przez Kraków oraz Katowicami, Wrocławiem i Poznaniem.

Nowością jest uruchomienie nowych połączeń pociągami interRegio z rejonu Stalowej Woli do Poznania przez Rzeszów, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław („Wielkopolanin”) i z Gliwicami („San”). Do sieci szybkich i tanich połączeń interRegio włączone zostają także Bolesławiec z codziennym pociągiem „Łużyce” do Przemyśla, Warszawa-Rzeszów-Warszawa z codziennym pociągiem „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, Rzeszów-Wrocław-Rzeszów „Galicja”, Rzeszów-Gliwice-Rzeszów „Podkarpacie” i Przemyśl-Kraków.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments