Od pierwszego lipca zaczyna działać kolejna linia nocna N3

Od 1 lipca do istniejących już linii N1 i N2 dojdzie kolejna – N3. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Nowe połączenia mają usprawnić transport pasażerów nocą.

Od lipca – oprócz działających już linii nocnych N1 i N2 – pojawi się kolejna – N3. Zastąpiły one przestarzałe linie 100 i 101, na które narzekali mieszkańcy miasta twierdząc, że jeżdżą zbyt rzadko, a ich trasy są wytyczone przypadkowo – Nowe linie opracowaliśmy na wniosek naszych pasażerów. Liczymy, że ułatwią nocną komunikację w mieście – tłumaczy Łukasz Dziągwa, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Linie 100 (obsługująca zachodnią część miasta) i 101 (obsługująca wschodnią część miasta) działały w mieście od 1985 r. To zbyt długo, tym bardziej, że w tym czasie powstały nowe osiedla i połączenia komunikacyjne. Mieszkańcy skarżyli się, że zamiast linią nocną wolą jeździć taksówkami, bo przynajmniej szybciej dostaną się z miejsca do miejsca.

Dlatego też ZTM postanowił przeorganizować transport nocny i postawił na linie N1 i N2. Autobusy jeżdżą teraz ze wschodu miasta na zachód i z północy na południe, przez co obejmą zasięgiem większą część miasta niż dotychczas. Co godzinę spotykają się pod dworcem na ul Grottgera i wyjeżdżają spod niego o pełnych godzinach począwszy od12 askończywszy na 5.

Co nowego od lipca?

Oprócz działających już linii N1 (łączy północ z południem Rzeszowa ułatwiając szybki transport z akademików oraz osiedli: Baranówka, Nowe Miasto i Zalesie do centrum Rzeszowa) i N2 (ułatwia połączenie pozostałych osiedli z zachodu na wschód), 1 lipca pojawi się nowa linia N3, która połączy ul. Lubelską z centrum miasta.

Ale to nie wszystko w lipcu na pasażerów czekają jeszcze dwie zmiany. Dołożone zostaną kursy między dworcem PKP, a giełdą rolno-spożywczą przy ul. Lubelskiej (będą kursowały od godz. 4 do 6) i więcej autobusów będzie przejeżdżało przez ul. Hetmańską o co postulowali mieszkańcy.

***

Czy zmiana starych linii 100 i 101 na N1 i N2 jest korzystna, i czy rzeczywiście teraz wygodniej podróżuje się nocą? Czekamy na Państwa opinie w tej sprawie pod nr redakcyjnym: 17 747-08-38. 

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
8 lat temu

Ja uważam że 100 i 101 nie były takie złe.Jeśli już to można było linię 100 wysłać dodatkowo na Karoliny i Strzyżowską , a 101 ze Słociny wysłać do Zalesia,a wracać ul.Robotniczą i dalej bez zmian. Było by elegancko.Piszecie że rzadko jeździły? Teraz dopiero rzadko(bo co dwie godziny) jeżdżą. Kto będzie czekał na autobus N,prędzej zaśnie na ławce ze zmęczenia ,albo pojedzie TAXI.
Ps: jest już wyznaczona trasa tej N3?

zombi
zombi
8 lat temu

p.dziagwa nocne autobusy beda wozić powietrze.,a zBaranowki nadal autobusy jezdza co pół godziny jak za krola Ćwieczka.Zycze radosnej tworczości.