Od sierpnia egzaminy na “prawko” już na hyundaiach

Już wkrótce kandydaci na kierowców będą zdawać egzamin na prawo jazdy w nowych samochodach egzaminacyjnych. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, PRZEMYŚL. Wybór aut przez WORD-y odbył się zgodnie z prawem.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie i Przemyślu postąpiły zgodnie z prawem wybierając w przetargu na wynajem samochodów egzaminacyjnych ofertę dealera marki hyundai. Tak brzmi decyzja Krajowej Izby Odwoławczej, do której skargę na rozstrzygnięcie przetargu złożył dealer samochodów marki peugeot, który również liczył na kontrakt z WORD-ami.

Przypomnijmy. Chcąc zaoszczędzić na kosztach, przemyski i rzeszowski WORD postanowił, że w tym roku zamiast kupować samochody egzaminacyjne, będzie je wynajmować. Ruszył przetarg do którego stanęli dealerzy skody, peugeota, suzuki, toyoty i hyundaia. Wśród ofert pojawiła się swoista “perełka” opiewająca na kwotę 1 grosza (koszt miesięcznego wynajmu samochodu), którą złożył dealer hyundai.

Oferta, jako że była najtańsza została przyjęta przez WORD. Skargę na rażąco niską wysokość oferty złożył jednak dealer francuskich samochodów i sprawa znalazła się w Krajowej Izbie Odwoławczej, która miała zdecydować, czy WORDy mogą podpisać umowę, czy nie. KIO uznało, że wybór aut był zasadny i zgodny z prawem, więc do podpisania umowy dojdzie jeszcze w tym tygodniu. Do WORD-ów trafi zatem 27 nowych samochodów (17 do Rzeszowa, a 10 do Przemyśla) za które roczna opłata będzie wynosiła jedyne 2,04 zł. Czy to się dealerowi opłaci? Z pewnością, bowiem z reguły jest tak, że gdy WORD zmienia samochody, w ślad za nim idą szkoły nauki jazdy, które chcąc mieć klientów, muszą się do niego dopasować pod względem posiadania tych samych samochodów. To właśnie przełoży się na sprzedaż samochodów w salonie.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
8 lat temu

haaaaaa juz niedlugo wyjdzie ile wart jest 1 grosz