Od stycznia mniej niedziel handlowych

W przyszłym roku zakupy w niedzielę zrobimy najwcześniej 27 stycznia. Fot. Wit Hadło

KRAJ. Wraz z początkiem nowego roku branże handlową czekają kolejne zmiany związane z ograniczeniem handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

Niebawem zakupy będziemy mogli zrobić – już nie jak do tej pory – w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a  jedynie w ostatnią. W sumie w 2019 r. będziemy mieli 15 handlowych niedziel.

Oprócz ostatniej niedzieli w miesiącu, zakaz handlu nie będzie obowiązywał również – tak jak było to w roku 2018 – w kolejne dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc.

To nie koniec zmian. Od 2020 r. zakaz obejmie już wszystkie niedziele w miesiącu, z wyjątkiem wspomnianych wcześniej dwóch kolejnych niedziel poprzedzających pierwszy dzień Bożego Narodzenia i w niedzielę bezpośrednio przed Wielkanocą.

W Sejmie trwają również prace nad projektem nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, którego celem jest uporządkowanie i uściślenie niektórych zapisów, a także wprowadzenie kilku istotnych zmian.

wk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o