Od stycznia wyższy VAT na dziecięce ubranka

Tą podwyżkę nakazała Unia Europejska. Polska rodzina jest wspierana przez państwo innymi ulgami. Nie można więc wybiórczo traktować problemu, że zabraknie jednej z ulg to nie ma polityki prorodzinnej. Fot. Wojciech Preisner

PODKARPACIE. Zła wiadomość dla rodziców. Politycy usiłują się tłumaczyć.

1 stycznia wchodzi nowa wyższa stawka na obuwie i ubrania dziecięce. Do tego czasu Polska korzystała z preferencyjnej stawki VAT-u na te produkty wysokości 8 procent. Od nowego roku podatek ten wzrośnie do 23 procent czyli prawie trzykrotnie. Politycy rozkładają ręce i odpowiedzialność zrzucają na Unię Europejską. Rodzice zaciskają zęby i mają na ten temat swoje zdanie.

Więcej w Super Nowościach

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nollet91
nollet91
9 lat temu

W UE jest prawo do aborcji u nas jest prawo sredniowiecza. W UE jest rozdział kościoła od państwa, u nas kler zagląda nam w d… i do garnkow. W UE podczas świąt państwowych nie ma kleru w cyrkowych ubraniach z kropidłem w ręku, u nas jest to praktyka. W UE minimum socjalne wynosi 1100 euro, na dziś ok 4500 złotych, u nas minimum 1100 zlotych. w UE służba zdrowia jest darmowa u nas z nazwy jest darmowa, jesteśmy traktowani jak zwięrzęta nie nadające sie na rzeź. Ostatnia sprawa, wybierajac sobei bandziorów i zlodziejów, nie powinnismy narzekać.

alf
alf
9 lat temu

„inne ulgi” ?? nie osmieszaj sie Pan, Panie Rynasiewicz. to nie okres sanacji ani PRL, kiedy mozna bylo wcisnac ludziom kazde klamstwo.

Rzeszowianka
Rzeszowianka
9 lat temu

O ile się nie mylę, to Wlk. Brytania się nie przejęła tymi ograniczeniami i bodajże nadal ma niską stawkę, a nawet nie wiem czy nie 0%. Niech lepiej rząd przyzna, że więcej VATu w budżecie jest im zdecydowanie na rękę, bo przypuszczam, że gdyby się postarali, to by się „dogadali”, szczególnie, że doszły mnie słuchy, że Polacy jeszcze przez ok. miesiąc prowadzą prezydencję w UE.