Od trzech lat MKS nie dostał należnych od miasta pieniędzy

– Jestem pewny, ze nasze wyliczenia były prawidłowe – mówi Piotr Chęciek(38 l.), prezes MKS w Dębicy. Fot. Artur getler

DĘBICA. Jako pierwsi poznaliśmy wstępne wyniki audytu w dębickim MKS-ie. Okazuje się, że miasto ma wobec spółki 2,5 mln zł zaległości! 

Jest kolejny argument za tym, żeby miasto zapłaciło zaległe pieniądze MKS-owi. Czy zakończy to trwający od trzech lat spór? Na polecenie dębickiego ratusza w Miejskiej Komunikacji Samochodowej (MKS) w Dębicy został przeprowadzony audyt przez zewnętrzną firmę.

W całej historii chodzi o to, że od trzech lat dębicki ratusz kwestionował wysokość rekompensaty jaką miasto powinno zapłacić MKS-owi za utrzymanie nierentownych linii. Taka rekompensata powinna być wypłacana zgodnie z ustawą o transporcie publicznym. Mało tego, miasto ma podpisaną z MKS-em umowę, która to nakazuje.

Osią sporu stała się jednak wartość tej rekompensaty. MKS oczekiwał jej w wysokości około 1 miliona zł rocznie. Ratusz odmawiał uznania takiej sumy. Za lata 2011 – 2013 MKS oczekiwał ponad 3 mln zł. Miasto w tym czasie zapłaciło jedynie 600 tys. zł.

Aby rozwiać wątpliwości, ratusz zlecił przeprowadzenie audytu w MKS-ie niezależnej firmie. – Ze spokojem czekam na wyniki audytu, bo wiem, że wszystkie wyliczenia rekompensaty przedstawione miastu były prawidłowe – mówi Piotr Chęciek (38 l.), prezes MKS w Dębicy.

Jak dowiedzieliśmy się, w ratuszu nie ma jeszcze oficjalnej wersji audytu. Jednak firma audytorska przedstawiła już jego wstępne wyniki. – Wyniki potwierdzają stanowisko MKS-u, spółce należą się pieniądze za poprzednie lata – mówi Paweł Wolicki (41 l.), burmistrz Dębicy. – Racja MKS-u jest w tej chwili jasna, teraz pozostaje kwestia formalnego przeprowadzenia rozliczenia.

Jak zapewnił burmistrz, ma to nastąpić na najbliższej sesji Rady Miasta, która powinna zostać zwołana jeszcze w czerwcu. Według burmistrza, kwoty przez kolejne lata oczekiwane przez MKS były w pełni zasadne.

– Myślę, że ten audyt rozwiąże sprawę i będzie wystarczającym argumentem dla pani skarbnik, która miała największe wątpliwości co do roszczeń MKS-u i wstrzymywała realizacje zobowiązań – deklaruje Paweł Wolicki.

Artur Getler

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jarosław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarosław
Gość
Jarosław

Zlikwidować ta mafię Wolicko-Bielawską – Kamińską-łoś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i wszystko będzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!