Odbierz wejściówkę i wybierz się do kina

"Róża" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego to film tylko dla widzów dorosłych.

RZESZÓW. Już od dziś (1 października) można odbierać wejściówki w rzeszowskim Oddziale IPN na kolejny bezpłatny pokaz filmowy w kinie Zorza.

Tym razem w ramach Filmowego Wtorku z IPN, za tydzień – 9 października o godz. 18 – zostanie wyświetlona porażająca „Róża” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Obraz poprzedzi prelekcja historyka IPN.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 1945-46, na terenie dawnych ziem pruskich, przyznanych Polsce po drugiej wojnie światowej. – „Róża” pokazuje repolonizację jako gwałtowną, barbarzyńską napaść Polaków oraz Sowietów, kłóci się z pogodnym obrazem ziem odzyskanych w komediowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego. Sugestywny film Smarzowskiego wprawia w zdumienie i niepokój, boli jak policzek – czytamy w recenzji autorstwa Łukasza Knapa.

Dostępność biletów do sprawdzenia pod numerami telefonu 17 86 06 026. Odbiór wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 (od 1 października od godz. 11). Film dozwolony od lat 18. Czas trwania seansu: 100 minut. Polecamy!

bes

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.