Odchudzające okulary zamiast diety?

Fot. Archiwum

Inżynierowie z Kraju Kwitnącej Wiśni zaprojektowali wyszczuplające okulary. Urządzenie „Meta Cookie+” skanuje obraz produktu, który spożywamy, po czym przedstawia nam obraz potrawy o połowę większy.

To nie wszystkie możliwości manipulowania zmysłami, jakie daje ten gadżet. Wyszczuplające gogle poprzez fałszowanie realnego obrazu potrawy, oszukują również mózg osoby, która je nosi. To, jak tłumaczą inżynierowie, ma za zadanie zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia. Twórcy urządzenia przekonują, że osoby, które nosiły okulary jadły o 9,3 proc. mniej niż te, które z nich nie korzystały.

Okulary pełnią też inne funkcje. Naukowcy postanowili oszukać nie tylko zmysł wzroku, ale również zmysł węchu i smaku. Odchudzające gogle dają możliwość manipulowania, a nawet zmieniania aromatów i smaków potraw.

Na stworzenie odchudzających okularów wcześniej wpadła japońska firma Yumetai. Pracownicy firmy tworząc produkt nie posługiwali się skomplikowaną technologią, postawili za to na kolory. Niebieskie szkła w okularach w stylu aviator mają za zadanie stłumienie apetytu. Twórcy okularów przekonują, że niebieski kolor uspokaja ośrodki głodu w mózgu i hamuje apetyt.

PAP Life, anja

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.