Oddają szpik i dostają skrzydeł

Uratowania czyjegoś życia nie da się porównać z niczym innym przekonuje Piotr Błaszkiewicz Fot. Archiwum

TARNOBRZEG. „To uskrzydlające uczucie uratować komuś życie”.

Tarnobrzeżanie szerzą ideę walki z nowotworem krwi i szukają nowych dawców. Ci, którzy już się nim podzielili nie kryją, że czuli się jakby ktoś dodał im skrzydeł.

W Tarnobrzegu, nad jeziorem można zrobić sobie zdjęcie z potężnymi skrzydłami. Nietypowy baner ma promować ideę ratowania chorych na białaczkę.

– Kampania ta ma na celu zachęcenie Polaków do zarejestrowania się w bazie DKMS, Dawców szpiku, a tym samym zwiększenie szans pacjentów chorujących na białaczkę i inne nowotwory krwi, potrzebujących przeszczepienia szpiku o dawcy niespokrewnionego – wyjaśniają pomysłodawcy akcji ze skrzydłami.  – Stałe powiększanie bazy dawców szpiku jest bardzo ważne, ponieważ cały czas jest wielu pacjentów, którzy pośród zarejestrowanych 33 milionów potencjalnych dawców szpiku na świecie nie znaleźli swojego „bliźniaka genetycznego i z ogromną nadzieją czekają na informację o tym, że znalazł się zgodny dawca.

– Jesteśmy przekonani, że pomysł z przeniesieniem motywu skrzydeł ze spotu telewizyjnego do przestrzeni miejskiej nie tylko zainteresuje mieszkańców Tarnobrzega oraz turystów ideą dawstwa szpiku, ale również będzie dla miasta Tarnobrzega jednym z elementów promocji miasta, miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, aby zobaczyć skrzydła i zrobić sobie zdjęcie na ich tle – przekonują inicjatorzy przedsięwzięcia.

Od 15 lipca można już wykonać sobie zdjęcie ze skrzydłami na tle banneru, który znajduje się  przy Tarasie widokowym Jeziora Tarnobrzeskiego, kolejny etap to powstanie muralu ze skrzydłami.

– Zachęcamy do robienia sobie zdjęć pamiątkowych  a zarazem zdjęcie udostępnione na portalu społecznościowym jest twoją małą cegiełką, wkładem w szerzenie idei walki z nowotworami krwi – mówi Piotr Błaszkiewicz, który od wielu lat działa na rzecz poszerzenia banku szpiku DKMS.

W nowej, pełnej barw kampanii społecznej, działacze DKMS chcą pokazać, że każda osoba, która zarejestruje się jako potencjalny dawca szpiku ma szansę uratować komuś życie i doświadczyć niesamowitego, uskrzydlającego uczucia, którego – jak mówią faktyczni dawcy – nie da się porównać z niczym innym.

mrok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o