Oddam w zastaw… żonę

Oddał w zastaw złote zęby dziadka.

RZESZÓW. Zastawił trzy złote zęby dziadka.

Nie ma takiej rzeczy, której rzeszowianie nie próbowaliby przynieść do lombardu, by otrzymać krótkoterminową pożyczkę. Zwłaszcza, gdy chcą spełnić jedną ze swoich zachcianek. Pewna pani zastawiła w jednym z rzeszowskich lombardów złotą bransoletę, żeby kupić sobie kota. Inna oddała złoto, a za pożyczkę kupiła nowy… płaszcz.

Najdziwniejszą rzeczą, którą zastaliśmy podczas wizyty w lombardzie były trzy złote zęby. Mężczyzna, który je oddał w zamian za pożyczkę “odziedziczył” je po zmarłym dziadku. Trafiają się też starocie i podróbki. –Nie przyjmuję starych telefonów czy aparatów na klisze fotograficzne- mówi właścicielka jednego z rzeszowskich lombardów. Właściciele lombardów przeważnie wymagają od klientów przedstawienia dowodu zakupu np. sprzętu RTV, żeby mieć pewność, że towar nie jest kradziony. –Zdarza mi się dać pożyczkę bez dowodu zakupu, ale to ryzyko. Na rynku jest coraz więcej podróbek, które wyglądają jak oryginał- dodaje. Standardem są aparaty fotograficzne, laptopy i złoto. Czasami trafi się samochód lub quad. Zwierząt w zastaw nie przyjmują. W Rzeszowie działa w sumie 6-7 lombardów.

Więcej w Super Nowościach.

Paulina Dudczak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
borjan
borjan
9 lat temu

hehe ..ciekawe skąd autor wziął temat do artykułu jak w tekście nie ma żadnego słowa o tym by ktos chciał oddać żone w zastaw w lombardzie. A co do tych trzech zębów po dziadku ,to dobre i trzy bo jakby to był spadek po teściowej to zięc mógłby liczyc najwyżej na dwa zeby.Bo podobno tyle zębów powinna mieć dobra teściowa (jeden by otwierała piwo ,a drugi by ja skur….sko bolał )…..

Ika
Ika
9 lat temu

Co za wypasiony spadek :> 3 zęby :D