Oddawali krew, będą mieć darmowe bilety MKS?

Bardzo możliwe, że wkrótce mielecki MKS wprowadzi bezpłatne bilety dla zasłużonych dawców krwi. Fot. Autor

MIELEC. Aż 17 radnych (na 23 ) podpisało się pod wnioskiem o bezpłatne bilety MKS dla osób, którzy byli honorowymi dawcami krwi.

– Nie jest tych ludzi jakaś olbrzymia armia. Dlatego myślę, że nasz samorząd stać na to, żeby wynagrodzić ich dobroć i poświęcenie. Oni przez całe życie oddali jej nie tylko 20 litrów, ale i dużo, dużo więcej. Pomyślmy, ile uratowali ludzi – swojego czasu apelował radny PiS, Aleksander Kopeć.

Problem w tym, że wniosek tej sprawie został złożony 24 czerwca b.r. i utknął gdzieś w… “zamrażalce”. – Sprawa dodatkowych zwolnień przejazdów niektórych ludzi została przeanalizowana przez MKS – wyjaśnia prezydent Janusz Chodorowski. – Mamy bardzo dokładne dane, ile wzrosną ceny wozokilometra i biletów. Wkrótce państwo radni będą mogli podejmować decyzję w sprawie darmowych przejazdów. Na pewno do tego dojdzie – dodaje.

Przypomnijmy, że uprawnione do bezpłatnego biletu MKS są: dzieci do 4 roku życia, osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami, strażnicy miejscy i policjanci podczas pracy, czynni honorowi dawcy krwi oraz seniorzy po 75 roku życia.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o