Oddział intensywnej terapii medycznej na kółkach

RZESZÓW. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia dostał jedną z najnowocześniejszych karetek noworodkowych w Polsce

– Specjalistyczna karetka do przewozu wcześniaków wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt. Przede wszystkim łóżko do intensywnej terapii, które umożliwia ratowanie życia w czasie przewożenia malucha – mówi Janusz Witalis, specjalista neonatologii, nowy ordynator oddziału intensywnej terapii noworodków w Specjalistycznym Szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie.

Doktor jest zachwycony nowym nabytkiem szpitala, mówi, że taka karetka zawsze była jego marzeniem.

Najważniejsze jest wnętrze karetki

Najważniejsze jest to co w jej środku. Oprócz inkubatora cały osprzęt do niego, a więc aparatura do monitorowania wszystkich czynności życiowych wcześniaka (podczas przewożenia dziecka często trzeba wspomagać chociażby jego niewydolność oddechową). Inkubator umieszczony jest na podnośniku hydropneumatycznym, który eliminuje wstrząsy tak, że mały pacjent nie odczuwa żadnych niedogodności. Oprócz tego kabina karetki jest idealnie wyciszona, w jej wnętrzu nie słychać żadnych hałasów dochodzących z zewnątrz. Karetka ma również inne niż w dotychczas stosowanych zawieszenie, wzmocniony silnik, który poradzi sobie w każdych warunkach. – Oprócz supernowoczesnego sprzętu dysponujemy 7 specjalistami w dziedzinie neonatologii zajmujących się dziećmi ważącymi od kilkuset gramów do kilku kilogramów – mówi Witalis.

Oddział neonatologii w nowym szpitalu będzie wyposażony w 4 stanowiska intensywnego nadzoru noworodka. Placówka rozpoczęcie swojej działalności planuje na styczeń, licząc na podpisanie kontraktu z NFZ. Szpital będzie składał się z oddziału położnictwa, neonatologii, ginekologii i urologii jednego dnia.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments