Odebrali czarne pasy

TARNOBRZEG. Mamy pięciu nowych mistrzów karate. Czarne pasy przysłano dla nich prosto z Japonii

Pięć nowych czarnych pasów dla Tarnobrzeskiego klubu Kyokushin Karate. To wielkie święto tarnobrzeskiego środowiska karate.

Pięć czarnych pasów dotarło z Japonii do Tarnobrzega dla zawodników Marka Fiedko 3 dan, Jarosława Bolenbacha 2 dan, Bartosza Paliwodę 1 dan, Dawida Kipera  dan  i Krzysztofa Witkowskiego  1 dan.
- Egzamin na stopnie mistrzowskie odbył się w listopadzie w Tarnobrzegu gdy na zaproszenie Tarnobrzeskiego KKK seminarium prowadził Kancho Yoshikazu Suzuki wraz z Akira Oyamą – mówi sensei Ryszard Kiper.
Czym są dla karateków czarne pasy?

Czarny pas to oznaczenie posiadania mistrzowskich umiejętności w sportach i sztukach walki. Stosowany między innymi w taekwondo, aikido, karate, judo i kick-boxingu. Pas ma długość 2,50–3,00 m, szerokości 4–5 cm wykonany jest najczęściej z bawełny. Do dodatkowego określenia posiadanego stopnia dan stosuje się niekiedy poprzeczne belki (pagony).

Mistrzostwo określone czarnym pasem nie ma związku z mistrzostwem turniejowym. W Tarnobrzegu, czarnym pasem karate może się pochwalić jedynie sześć osób. Na Podkarpaciu jest ich nie więcej niż 50.

mrok

do “Odebrali czarne pasy”

  1. doc.Rylski

    twardzi [nie-zniewieściali]chłopc!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.