Odjazdowy bibliotekarz. ZOBACZ ZDJĘCIA

Bożena Jaskowska, dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

RZESZÓW. POD NASZYM PATRONATEM. Rajdem rowerowym po ulicach Rzeszowa pod hasłem „Odjazdowy bibliotekarz” rozpoczęli w piątek pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego tegoroczną „Noc Biblioteki”.

Podczas przejazdu towarzyszył im Krystian Herba, który zaprezentował też swoje umiejętności w akrobacji na rowerze.  Oficjalne otwarcie imprezy miało miejsce o godz. 18. Tegoroczna noc poświęcona była podróżom. O swoich wojażach opowiadali i prezentowali pamiątki z nich m. in. Tomasz Chałupski, Grzegorz Król, Anna i Robb Maciąg oraz Piotr Durak. Gość z Kraju Kwitnącej Wiśni, Yoshiharu Hida zdradzał tajniki japońskiego pisma a Jacek Świerk prezentował odwiedzającym swoje umiejętności w carvingu czyli sztuce rzeźbienia w owocach.

Wśród atrakcji tej szczególnej nocy były też występy zespołów “Klang” i “Heven” oraz pokaz tańca w wykonaniu zespół Aksel.

– Przygotowaliśmy imprezę tak, żeby każda z sal nawiązywała do jednego z kontynentów – mówi– W ten sposób magazyn stał się Afryką, wypożyczalnia Antarktydą a jedna z czytelni Azją. Goście mogli też zwiedzić te części biblioteki, które normalnie są dla naszych klientów zamknięte i oddać zaległe książki bez konieczności płacenia kary.

Odwiedzający mogli pozować do portretu bądź karykatury, które na miejscu przygotowywali rzeszowscy studenci z Wydziału Sztuki UR, lub samemu spróbować swoich sił przy sztaludze. W trakcie imprezy odbyła się też aukcja dzieł sztuki oraz loterie i konkursy.

ZOBACZ ZDJĘCIA !

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments