Odlot Festiwal na półmetku (ZDJĘCIA)

Odlot Festiwal rozpoczął rzeszowski zespół Brown, który zaprezentował głównie utwory z najnowszej płyty „Po nieboskłonie”. Fot. Paweł Bialic
Odlot Festiwal rozpoczął rzeszowski zespół Brown, który zaprezentował głównie utwory z najnowszej płyty „Po nieboskłonie”. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Brown, Luxtorpeda i Lao Che na początek. W sobotę JCS, Frontside i Coma.

W piątek (22.11.) wieczorem rozpoczęła się pierwsza edycja rzeszowskiego Festiwalu Odlot. W klubie Wytwórnia zgromadziło się około 500 osób.

Jako pierwszy zagrał rzeszowski zespół Brown, prezentując głównie utwory z najnowszej płyty „Po nieboskłonie”, która właśnie podczas Odlot Festiwal miała swoją premierę. Nowa płyta na pewno nie zawiedzie fanów zespołu – ciekawe gitarowe partie i sensowne teksty ujęte w mocne, ale melodyjne, rockowe kompozycje. Łącznie to 11 układających się w logiczną całość utworów. „Po nieboskłonie” można wręcz stawiać za przykład młodym, początkującym zespołom rockowym, jak robić muzykę z sensem. Z takimi utworami jak „Do przodu”, „Gdy modlę się” czy „Podejdź” po prostu nie da się zagrać słabego koncertu.

Pozostałe dwa zespoły również nie zawiodły. Luxtorpeda zaprezentowała kilka utworów, które znajdą się na nowej płycie, która ukaże się wiosną, zaś Lao Che jak zwykle zaserwował publiczności niebanalne brzmienia ze spora dawką patriotyzmu.

W sobotę (23.11.) w drugim dniu Odlot Festiwal zagrają: rzeszowski Jesus Chrysler Suicide, Frontside oraz Coma. Super Nowości patronują temu wydarzeniu. Zapraszamy do Wytwórni!

Arkadiusz Rogowski

[print_gllr id=100579]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ula
ula
7 lat temu

ODLOT FESTIWAL – czy en festiwal jest w Polsce? Bo nazwa jest nie po polsku.