Odnowili dworzec. ZDJĘCIA

Odnowiony budynek dworca w Łańcucie jest funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Fot. Wojciech Kozłowiecki

ŁAŃCUT. Od wtorku czynny w Łańcucie jest już gruntownie odnowiony i bardziej funkcjonalny dworzec kolejowy

ZOBACZ ZDJĘCIA

Budynek dworca w Łańcucie ma odnowioną elewację, wymieniony dach, drzwi i okna. Zmieniła się także przestrzeń związana z obsługą podróżnych. Jest bardziej przyjazna i funkcjonalna. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się.

Przebudowano pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak hol kasowy czy poczekalnia. Przygotowano także pomieszczenie dla matki z dzieckiem. Dla osób niedowidzących zostały zamontowane specjalne płytki kierunkowe, które ułatwią korzystanie z dworca. Nowością w budynku jest winda osobowa, która umożliwia dostęp nawet do przestrzeni strychowej stanowiącej rezerwę powierzchni użytkowej dla ewentualnych przyszłych inwestorów komercyjnych.

W obiekcie został zainstalowany system monitoringu wizyjnego, który zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Wartość inwestycji wyniosła 3 mln zł. Prace zostały sfinansowane ze środków budżetu państwa i własnych PKP S.A.

and

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.