Odpowie za podżeganie do rozboju

POTOK, pow. krośnieński. Przestępczy plan nie doszedł do skutku.

W miniony czwartek, po południu, w Jedliczu spotkali się dwaj znajomi – 30- i 51-latek. Trochę wypili i postanowili wybrać się sklepu w Potoku, po kolejne flaszki. Po drodze młodszy z nich pokazał starszemu ukryty pod kurtką nóż kuchenny i zdradził swój plan sterroryzowania ekspedientki oraz kradzieży pieniędzy z kasy. Dla swojego kumpla przewidział rolę obstawy miał stać przed lokalem.

51-latek rozsądnie nie zgodził się na tę propozycję i za pośrednictwem przechodniów powiadomił policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę pod sklepem. Okazało się, że czekał aż lokal opuści robiący zakupy klient i ekspedientka zostanie sama. Miał przy sobie, ukryty w rękawie nóż. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Postawiono mu zarzut podżegania do rozboju. Za takie zachowanie, kodeks karny przewiduje karę taką samą, jak za dokonanie konkretnego czynu. Ponieważ mężczyzna zamierzał posłużyć się niebezpiecznym narzędziem, grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments