Tylko u nas! Test i odpowiedzi

Uczennice klasy III gimnazjum w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie z wicedyrektor szkoły Martą Dybką.

PODKARPACIE. Dziś 25 680 gimnazjalistów zmierzyło się z egzaminem gimnazjalnym z przedmiotów humanistycznych. Na rozwiązanie zadań mieli 120 minut.

Zdających najbardziej zaskoczyło to, że na egzaminie powtórzyła się tematyka zbliżona do tej z egzaminu próbnego. Cały test związany był z zagadnieniem patriotyzmu.  Gimnazjaliści narzekali też, że większość pytań na teście dotyczyło historii. Tymczasem po testach próbnych spodziewali się, że nacisk będzie położony na materiał przerabiany na języku polskim.

– Na teście było bardzo dużo historii, a pytania były podchwytliwe – mówi Natalia Lubas z klasy III w gimnazjum w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie (na zdjęciu pierwsza od lewej). – Zawsze pisaliśmy testy próbne, na których było najwięcej pytań z języka polskiego. Dlatego tak dużo pytań z historii było dla nas zaskoczeniem. Test był trudny. Trzeba było znać patriotów, którzy walczyli za kraj. Żeby dobrze napisać test potrzebna była duża wiedza z historii.

ArtG

Odpowiedzi do testu: 1. b, 2. c, 3. b, 4. d, 5. b, 6. d, 7. d, 8. c, 9. c, 10. a, 11. a, 12. b, 13. d, 14. b, 15. a, 16. c, 17. a, 18. d, 19. a, 20. c

Kliknij i zobacz test, który pisali gimnazjaliści

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments