Odrodzenie południa

“Derby Południa” zawsze dostarczają wielu emocji. W sezonie 2012 mogą być one wyjątkowo interesujące.

SPEEDWAY EKSTRALIGA. Nawet 10 mln zł mogą przeznaczyć kluby z Rzeszowa i Tarnowa na kontrakty dla nowych zawodników.

PGE Marma Rzeszów i Tauron Azoty Tarnów w finale Speedway Ekstraligi 2012? Chociaż taki scenariusz na obecną chwilę brzmi niewiarygodnie, to jednak biorąc pod uwagę ambitne plany transferowe obu klubów, może się za niespełna rok stać faktem.

W przyszłym sezonie, przynajmniej ilościowo, północ nadal będzie miała przewagę nad południem (6-4), bowiem do stawki Speedway Ekstraligi dołączyły kluby z Bydgoszczy i Gdańska. Jest jednak spora szansa, że południowe drużyny przełamią hegemonię zespołów z północy. Raczej trudno liczyć, że sztuka ta uda się klubom z Wrocławia, czy Częstochowy, gdzie podstawowym problemem jest zamknięcie budżetu na przyszły sezon. Bardzo mocne mogą być za to ekipy z Rzeszowa i Tarnowa, gdzie zapowiada się prawdziwe finansowe eldorado dla żużlowców, którzy wybiorą oferty “Żurawi” i “Jaskółek”. Bogaci sponsorzy w postaci PGE i Marmy Polskie Folie (Rzeszów) oraz Tauron i Zakłady Azotowe (Tarnów), sprawiają, że do obu klubów ustawia się kolejka zawodników.

Długa lista życzeń

– Pracujemy nad zespołem, który w sezonie 2012 włączy się do walki o medale – mówi tajemniczo prezes Speedway Stali Rzeszów, Marta Półtorak. W Rzeszowie na obecną chwilę trudno szukać potwierdzenia jakichkolwiek nazwisk zawodników, którymi interesuje się klub z Podkarpacia. Nie jest jednak tajemnicą, że na liście życzeń PGE Marmy znaleźli się m.in.: Maciej Janowski, Kacper Gomólski, Grzegorz Walasek, Sebastian Ułamek, Krzysztof Kasprzak czy Kamil Adamczewski. Jeszcze mocniej prezentuje się lista życzeń “Jaskółek”. Do trenera Marka Cieślaka mają dołączyć Greg Hancock, Janusz Kołodziej i Rune Holta, którzy już ponoć uzgodnili warunki startów w Tarnowie.

Pod dyktando północy

Rozgrywki Speedway Ekstraligi od momentu jej powstania (2000 r.) zostały zdominowane przez kluby z północy Polski, które wywalczyły aż 8 tytułów Drużynowego Mistrza Polski. Ostatnie 2 lata to całkowita dominacja ekip z północy, które zdobyły wszystkie medale. Drużyny z południowej Polski komplet medali wywalczyły tylko raz – w sezonie 2004 (Tarnów, Wrocław, Częstochowa). To właśnie “Jaskółki” są najbardziej utytułowanym klubem na południu naszego kraju w SE (dwa złote medale). Honoru tej części Polski na podium DMP broniły także ekipy z Częstochowy i Wrocławia. Rzeszów najbliżej miejsca na podium był w sezonie 2007 (4. miejsce).

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
asterix1969
asterix1969
9 lat temu

„Bardzo mocne mogą być za to ekipy z Rzeszowa i Tarnowa, gdzie zapowiada się prawdziwe finansowe eldorado dla żużlowców, którzy wybiorą oferty “Żurawi” i “Jaskółek”. Bogaci sponsorzy w postaci PGE i Marmy Polskie Folie (Rzeszów) oraz Tauron i Zakłady Azotowe (Tarnów), sprawiają, że do obu klubów ustawia się kolejka zawodników”
.”Pracujemy nad zespołem, który w sezonie 2012 włączy się do walki o medale – mówi tajemniczo prezes Speedway Stali Rzeszów, Marta Półtorak.”

NIE WIERZĘ!!!