Odśnieżanie miejsc postojowych na ostatnim miejscu

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Pługi mają przejechać przez miejsca postojowe… jak odjadą samochody. O ręcznym usuwaniu śniegu nie ma mowy.

We wtorek napisaliśmy o tym, że nikt w mieście nie dba o odśnieżanie miejsc postojowych w Rzeszowie. Artykuł spotkał się ze sporym odzewem naszych Czytelników, którzy są zbulwersowani poczynaniami władz Rzeszowa. Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie, priorytetem dla miasta są drogi i chodniki. A kierowcy radzić muszą sobie sami, lub wędrować do pracy czy przedszkola z parkingu przy hali na Podpromiu, bo tylko tam miasto odśnieżyło plac dla kierowców.

Piotr Magdoń (48 l.), dyrektor MZD, twierdzi, że drogowcy zajmą się miejscami postojowymi w mieście, jeśli nie będą na nich stały samochody. – Wówczas przejedzie pług i usunie śnieg – mówi. Kłopot w tym, że na i tak niewielu miejscach, gdzie można zaparkować 24 godziny na dobę stoją samochody, więc w praktyce oznacza to, że pług tam nie dojedzie. Pytamy więc, czy nie można tego robić ręcznie łopatami, tak jak odśnieża się w mieście chodniki? – Musielibyśmy zatrudnić armię ludzi i jest to niewykonalne – dodaje dyrektor.

Podkreśla, że priorytetem dla władz miasta jest usuwanie śniegu z dróg, tyle że na ulicach tego śniegu już nie ma. Następne w kolejności są chodniki, a dopiero na szarym końcu miejsca postojowe.

Co prawda z dnia na dzień ma być coraz cieplej, ale przy takich pokładach śniegu zsuniętych często przez same pługi na miejsca postojowe, ich roztopienie potrwa jeszcze wiele dni.

Grzegorz Anton

do “Odśnieżanie miejsc postojowych na ostatnim miejscu”

  1. Marta

    Miszkańcy domków musza sobie sami odśnieżyć miejsce postojowe, tudzież dojazd do garażu. A pozostali chcieliby za darmo parkować na nie swoim terenie, który ktoś dla nich będzie odśnieżał. Może jeszcze pogłaskać po pupie?

  2. RzeszowskiTroll

    Bardzo dobrze. Są w mieście dwa duże parkingi. Jeden na Podpromiu, drugi pod ogrodami Bernardynów. Nie narzekać, tylko korzystać. Teraz ludzie są tak leniwi, że do kibla wjechaliby samochodem.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.