Odszedł Janusz Klich

Fot. Archiwum

RZESZÓW. W środę 6 marca w jednym z krakowskich szpitali zmarł redaktor Janusz Klich (+67 l.).

Od początku istnienia Super Nowości, czyli 1997 r., był związany z naszą redakcją, nieprzerwanie przez 12 lat do kwietnia 2009 r. Był mistrzem dziennikarstwa kryminalnego i śledczego. Część z nas zapamięta Go z ciekawych materiałów prasowych, w których opisywał kulisy zbrodni i procesów sądowych. Prawie nigdy nie rozstawał się ze swoją fajeczką, która przydawała mu tajemniczości, niczym Sherlockowi Holmesowi.

Janusz Klich urodził się w 1947 r. w Dębicy. Był absolwentem prawa oraz  dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pracę dziennikarską rozpoczął w Rzeszowie w 1973 r. w miesięczniku Prometej, którego przez 3 lata był redaktorem naczelnym. W latach 1982-93 szefował w dziale informacji Nowin Rzeszowskich. Był korespondentem Sztandaru Młodych, Gazety Krakowskiej, publicystą tygodników Veto i Kobra.

Klich jest laureatem nagród, m.in. Złotego Pióra 1977 r., przyznanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Nagrody Miasta Rzeszowa II stopnia w dziedzinie literatury za 2006 r.

Jego wielką pasją był sport, czego dał wyraz publikując w 1995 r. monografię ZKS Stali Rzeszów pt. “Barwy Stali”. W 2006 r. ukazał się pierwszy podkarpacki pitawal jego autorstwa pt. “ Parada złoczyńców”, w którym z dużym znawstwem opisuje ciekawe sprawy kryminalne. Po przejściu na wcześniejszą emeryturę przeprowadził się do Wieliczki. Był świetnym gawędziarzem, dobrym, lubianym kolegą i wzorem dla adeptów pióra.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek 12 marca o godz. 12 na Cmentarzu Komunalnym w Wieliczce.

niemasz

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
izaŁukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iza
Gość
iza

Kto jeszcze pamięta rzeszowski studencki miesięcznik PROMETEJ ( z siedzibą na Towarnickiego)?. Studentów niewiele a miesięcznik naprawdę dobry. ( jak pamiętam z mottem: Filozofowie różnie interpretowali świat, ale idzie o to aby go zmienić).
W latach 70-tych zaistniał dzięki Włodkowi Kruczkowi. Pisali w nim: Furman, Węgrzyn, Klich, Pawlak w różnych konfiguracjach – sami bądź z żonami.

Łukasz
Gość
Łukasz

[*]