Odwołanie z falstartem

TARNOBRZEG. Komisja Dyscyplinarna przy Wojewodzie nie zgodziła się na zawieszenie dyrektorki szkoły oskarżonej o nadużycia

Decyzja Norberta Mastalerza, prezydenta Tarnobrzega w sprawie zawieszenia w pełnieniu obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej numer 4 w Tarnobrzeg przez Marzenę Jarecką-Grabias uchylona przez Komisję Dyscyplinarną dla Nauczycieli przy Wojewodzie Podkarpackim. Powód? Błędy proceduralne.

Pod koniec grudnia ub. roku prezydent Tarnobrzega zawiesił w pełnieniu obowiązków dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 4 W listopadzie kobieta została oskarżona przez prokuraturę o przekroczenie uprawnień polegającym na znieważeniu i publicznym poniżeniu nauczycielki z tej samej szkoły.

Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Podkarpackim zajęła się sprawą, bo sama zainteresowana złożyła odwołanie od decyzji prezydenta. Komisja uchyliła decyzję włodarza. Ten może się odwołać, ale jak się dowiedzieliśmy w piątek, nie zrobi tego, bo przygotuje nowy wniosek.

– Decyzja o zawieszeniu pani dyrektor Marzeny Jareckiej-Grabias została uchylona wyłącznie z powodów proceduralnych. Przyczyną tego były błędy popełnione przez pracownika odpowiedzialnego za przygotowanie decyzji – informuje Wojciech Malicki, doradca prezydenta d.s. kontaktów z mediami. – Co do meritum sprawy, pan prezydent Norbert Mastalerz podtrzymuje swoje zdanie o zawieszeniu pani dyrektor. Dzisiaj podjął taką samą, tym razem prawidłową pod względem formalnym – decyzję.

Doradca prezydenta zapewnia także, że osoba, która popełniła błąd przygotowując wniosek poniesie konsekwencje służbowe.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments