Odzyskali auta skradzione na południu Europy

Fot. KMP Krosno
Fot. KMP Krosno

DUKLA. Policjanci odzyskali 3 samochody skradzione na południu Europy i zatrzymali trzech obywateli Ukrainy podejrzanych o kradzież tych aut.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Dukli zostali powiadomieni przez funkcjonariuszy straży granicznej z placówki w Sanoku, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Dukla podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie Rzeczypospolitej Polskiej u obywateli Ukrainy znaleźli łamak do zamków samochodowych.

Policjanci pojechali do obiektu, w którym nocowali Ukraińcy. Łamak był w pokoju, w którym mieszkali trzej mężczyźni. Policjanci sprawdzili ich personalia, dokładnie też skontrolowali dane trzech samochodów, z których korzystali obywatele Ukrainy. Zaparkowane pod hotelem renault trafic, opel vivari i ford kuga okazały się być kradzione. Zniknęły z terenu jednego z krajów na południu Europy.

Policjanci zabezpieczyli skradzione auta, zabezpieczyli też złodziejskie akcesoria. Trzej obywatele Ukrainy w wieku 36, 33 i 27 lat zostali zatrzymani.

Policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży trzech samochodów. Wystąpili również, wespół z krośnieńską Prokuraturą Rejonową, o tymczasowe aresztowanie wszystkich podejrzanych. Sąd Rejonowy w Krośnie przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował zatrzymanych na 3 miesiące.

Trwa śledztwo w tej sprawie. Policja ustala, z kim współpracowali zatrzymani, czy kradli samochody, czy byli tylko kurierami.

tc/KMP Krosno

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Garda.
Garda.
7 lat temu

Brawo dla służb celnych i policji a Ukraińcom dać powinni taki łomot żeby przez tydzien nie mogli usiąść
na grubej d-pie.

polak z podkarpacia
polak z podkarpacia
7 lat temu

Mieszkancy ukrainy jedza na zachod krasc i uprawiac prostytucje.
Po co ich wpuszczacie do Uni ?

Homofob
Homofob
7 lat temu

No właśnie po to żeby mieli łatwiej ;-)