Oferowali fikcyjną pracę za granicą

Fot. KPP Jasło
Fot. KPP Jasło

JASŁO. Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg oszustw. Sprawcy oferowali pomoc w znalezieniu pracy za granicą.

Funkcjonariusze w toku postępowania ustalili, że dwaj mieszkańcy gminy Nowy Żmigród w wieku 29 i 33 lat oferowali pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i załatwieniu pracy sezonowej przy zbiorach warzyw na terenie Niemiec. Od zainteresowanych osób pobierali zaliczkę w kwocie od 100 do 200 zł. Załatwieniem formalności miał się zająć młodszy z mężczyzn, który wcześniej pracował za granicą. Okazało się, że wszystkie obietnice były fikcją. 29-latek przyjął, że kwota za pośrednictwo jest na tyle mała, że wiele osób nie będzie szukało pomocy policji.

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci zatrzymali podejrzanych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni zaliczki pobrali od kilkudziesięciu osób. Łącznie usłyszeli 23 zarzuty doprowadzenia pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Policjanci docierają do kolejnych osób, które padły ich ofiarą. Sprawa ma charakter rozwojowy.

tc/KPP Jasło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bonifacy Krufka
Bonifacy Krufka
7 lat temu

Homo homini lupus est!

zarobkiewicz
zarobkiewicz
7 lat temu

Podczas mojego pobytu w Chicago pracowala tam para oszustow ktora okradala ludzi ktorzy przyjechali do pracy na czarno z Polski. Byl to posrednik pracy i bilder pracodawca. Posrednik bral 100$ za skierowanie do pracy od szukajacego pracy. Bider bral tych ludzi i tak dlugo zatrudnial az sami odeszli bo WCALE nie placil a tylko obiecywal i mamil wyplata na drugi tydzien bo na razie nie ma pieniedzy na koncie. Interes dzialal znakomicie bo nikt nie poszedl sie poskarzyc na Policje jako ze ludzie ci byli w Ameryce bez wizy i szukali pracy na czarno. Tak to POLACY pomagaja POLAKOM poza… Czytaj więcej »