Oferta dla tych, którzy nie boją się pracy

Dłużnicy MZK będą odśnieżać głównie parkingi, na które zimą nie można wjechać sprzętem mechanicznym. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Gdy masz dług u dostawcy wody i zdrowe ręce, nie przejmuj się. W zimie staniecie się sobie potrzebni i dług zniknie.

Miejski Zakład Komunalny zaproponował swoim dłużnikom odpracowanie zaległości. Na propozycję fizycznego odpracowania długu przystał na razie co czwarty z tych, którym taka propozycja została złożona. Są to osoby, które nie płaciły należności za dostarczoną wodę czy odbiór śmieci do utylizacji. Teraz nie tylko będą mogły oddać MZK dług, ale i co nieco zarobić.

Można odnieść wrażenie, że MZK szykuje się na ostrą zimę, bo jeszcze nigdy nie przygotowywał się tak do najchłodniejszej pory roku. Rury kanalizacyjne i wodociągowe Zakład ma odpowiednio zabezpieczone, ale efektów zamieci nie da się przewidzieć, a trakty piesze w mieście muszą być drożne. I to będzie zadanie kilkudziesięciu dłużników MZK.

To tylko realna ocena możliwości płatniczych
Z opłatami MZK zalega ponad pół tysiąca mieszkańców miasta. Zakład zorganizował sondażowe spotkania z co czwartym z nich. Wybór tych, a nie innych, jest tajemnicą firmy, ale to dopiero pierwsze spotkanie. Podczas niego 37 osób przystało na warunki MZK. Oznacza to, że będą w telefonicznej gotowości od pierwszego zimowego alertu. Uczestnicy sprzątania zasp i likwidowania gołoledzi dostaną sprzęt oraz uniformy, a do ręki 30 proc. należności za wykonana pracę. Reszta trafi na konto MZK.

Osoby z listy dłużników będą kierowane do pracy jak najbliżej miejsca zamieszkania, oczywiście o ile tego zechcą. Gdy pracę będą wykonywały sumiennie, a dług odpracują i zima się przeciągnie, będą mogły „dokończyć sezon” już na pełnopłatnej umowie o dzieło. Może być też tak, że zima będzie wyłącznie symboliczna i nie będzie potrzeby ręcznego odśnieżania. – Wtedy za gotowość do pracy anulujemy odsetki od długów – mówi Mariusz Piasecki, prezes MZK.

Jerzy Mielniczuk

do “Oferta dla tych, którzy nie boją się pracy”

  1. czytelnik Nowin

    Mieszkancy schronisk tez powinni odpracowawywac za to ze spia i zywia sie w schroniskach.
    Laski nie robia ze racza laskawie mieszkac i jesc w schroniskach. Nie ma nic za darmoche !!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.