Ofiarą śmiertelną mieszkanka Dębicy

Fot. sxc.hu

Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie poinformował, że wśród ofiar śmiertelnych katastrofy kolejowej pod Szczekocinami jest mieszkanka Dębicy.

Prokuratura przedstawiła zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym  jednemu z dyżurnych ruchu, który odpowiadał za ruch pociągów na trasie, gdzie w sobotę doszło wypadku. Mężczyzna nie został przesłuchany, bo nie pozwolili na to biegli psychiatrzy. Jest w szoku i obecnie przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Drugi dyżurny ruchu nie usłyszał na razie zarzutów. Jest jednak zatrzymany do dyspozycji prokuratury.

Dyżurny ruchu, który jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, nie przestawił prawidłowo urządzeń, co – według śledczych – spowodowało, że pociąg relacji Kraków – Warszawa znalazł się na niewłaściwym torze i zderzył się czołowo z pociągiem relacji Przemyśl – Warszawa. Chodzi o dyżurnego ruchu ze Starzyn.

Jak zaznaczył prokurator Tomasz Ozimek, sobotnia katastrofa spowodowała nie tylko śmierć 16 osób, ale też szkody w wielkich rozmiarach w mieniu kolejowym.

tvn24/pb

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.