Ofiary prywatnych szpitali bez renty

PODKARPACIE. Luka w przepisach prawa! Ofiary błędów medycznych popełnionych w prywatnych placówkach, w przypadku ich bankructwa, tracą odszkodowania.

Sytuacja chorego poszkodowanego w szpitalu publicznym od sytuacji pacjenta poszkodowanego w prywatnej klinice może być diametralnie różna – mówi mecenas Piotr Nowak, reprezentujący rodzinę walczącą o odszkodowanie za spowodowanie śmierci dziecka w jednym z rzeszowskich niepublicznych placówek. – Dlatego jeżeli jest tylko taki wybór zawsze należy o odszkodowanie czy rentę skarżyć ubezpieczyciela placówki, a nie sam szpital czy lekarza, który popełnił błąd, mimo, że są ubezpieczeni, od takich zdarzeń.

Z czego wynika to zróżnicowanie? Otóż publiczny zakład opieki zdrowotnej nie może ogłosić upadłości, w przypadku niepublicznego taka sytuacja jest przewidziana. Kiedy zaś szpital upada jego majątek przejmują przede wszystkim uprzywilejowani wierzyciele, a ofiara błędu lekarskiego usytuowana jest na samym końcu kolejki.

Więcej w Super Nowościach.

Anna Moraniec

do “Ofiary prywatnych szpitali bez renty”

  1. roman

    no to kto ustalał te przepisy- jak ustawodawca dba o obywatela – widać że niewolnik jest na szarym końcu jak zdechnie to tylko można odwoływać się chyba do UFO

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.