Ofiary wypadków szybko trafią do szpitala

Fot. Eurokopter z Sanoka może być wzywany do chorych z całego Podkarpacia, jego atutem jest szybkość i możliwość dotarcia tam, gdzie kłopoty z dojazdem ma zykłe pogotowie ratunkowe.

SANOK. 4 mln zł kosztowało przyszpitalne lądowisko dla śmigłowców. Dla sanockiej placówki lądowisko przy szpitalnym oddziale ratunkowym to bezcenna inwestycja.

W sezonie turystycznym trafiają do niego ofiary wypadków z całych Bieszczad. Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego szybko dociera po chorego do odległych miejscowości, gdzie zwykłą karetką nie da się szybko dojechać. Teraz w równie ekspresowym tempie dowiezie chorego do samego szpitala, bo lądowisko usytuowane jest tuż obok szpitalnego oddziału ratunkowego.

Obok lecznicy znajduje się także Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych gdzie codziennie trafiają osoby, które potrzebują natychmiastowej pomocy. Wiele z nich w stanie zagrożenia życia. Eurokopter z Sanoka może być wzywany do chorych z całego Podkarpacia. Systematycznie powstają też nowe lądowiska. Kolejne też przy mieleckim szpitalu. Wszystkie wyposażone są w systemy nawigacyjne i specjalne oświetlenie. Większość pieniędzy na inwestycje pochodzi z funduszy unijnych.

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments