Oficjalnie: Nice Polska Liga Żużlowa w sezonie 2014

PLŻ - netŻUŻEL. Nice Polska Liga Żużlowa – pod taką nazwą w sezonie 2014 będą funkcjonować rozgrywki na zapleczu Enea Ekstraligi, w których wystartuje m.in. PGE Marma Rzeszów.

Na mocy trójstronnego porozumienia pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym, Telewizją Polską oraz firmą Nice rozgrywki dawnej Polskiej Ligi Żużlowej zmieniają nazwę na Nice Polska Liga Żużlowa. Dzięki podpisanej umowie przynajmniej jeden mecz z każdej kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej w sezonie 2014 będzie transmitowany na żywo w paśmie wspólnym na antenie TVP Regionalna dostępnym za pośrednictwem multipleksu cyfrowego oraz dodatkowo wybrane mecze będą transmitowane na antenie TVP Sport.

Rozgrywki drugiej żużlowej klasy rozgrywkowej nigdy w historii nie posiadały scentralizowanych praw telewizyjnych. Tylko dzięki jednomyślności wszystkich klubów uczestniczących w rozgrywkach w sezonie 2014 udało się podpisać umowę z Telewizją Polską i sponsorem tytularnym. To pierwszy krok, który może spowodować wzrost wartości produktu, co przełoży się na wzrost zainteresowania rozgrywkami. Centralizacja praw telewizyjnych powinna stanowić dla każdego z klubów istotny argument w negocjacjach z lokalnymi sponsorami i władzami samorządowymi. Co ważne, każdy z klubów-gospodarzy transmitowanych meczów otrzyma w ramach umowy 20-sekundowy spot prezentujący wizytówkę miasta (tzw. welcome postcard), z którego odbywa się transmisja.

W obecnych warunkach bardzo trudno oszacować potencjalną oglądalność. Biorąc jednak pod uwagę zasięg kanałów Telewizji Polskiej oraz obecność TVP Regionalna na multipleksie cyfrowym, można oczekiwać, że oglądalność meczów będzie wyższa od średniej oglądalności Enea Ekstraligi w sezonie 2013. Niezwykle istotny jest również fakt wsparcia rozgrywek materiałami Telewizji Polskiej popularnych sportowych programów informacyjnych. Co tydzień 90-sekundowy blok podsumowujący daną kolejkę będzie emitowany w Sportowej Niedzieli na kilku antenach. Wciąż trwają prace nad możliwością realizacji specjalnej kroniki, która byłaby emitowana w prime-time po Wiadomościach Sportowych TVP.

Opr. mj

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.