Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie uspokaja, że sytuacja powodziowa na Podkarpaciu jest na razie stabilna. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Po opadach deszczu i śniegu w podkarpackich rzekach podnosi się poziom wód.

W kilku miejscach w podkarpackich rzekach podnosi się poziom wód. Tam przekroczyły one stany ostrzegawcze. Jednak Stanisław Szynalik, kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie uspokaja, że mimo to sytuacja powodziowa na Podkarpaciu na razie jest w miarę stabilna.

Stany ostrzegawcze przekroczone są na prawobrzeżnych dopływach Sanu: Szkle, Lubaczówce i Wiszni w powiatach jarosławskim i lubaczowskim oraz na Osławie w powiecie sanockim. Stan okołoostrzegawczy jest także pod Krosnem na Wisłoku.

Na poziom naszych rzek wpływa aktualna sytuacja na Ukrainie w obwodzie lwowskim, gdzie doszło do powodzi. Nadmiar wody spływa teraz na naszą stronę. Nie ma zagrożenia, że wystąpi powódź, natomiast będą dalsze przekroczenia stanów ostrzegawczych i na pewno lokalne podtopienia. To jest nieuniknione. Niespokojnie jest jednak w gminie Laszki, gdzie wójt ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

W kolejnych dniach nadal ma padać deszcz i deszcze ze śniegiem. W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego uspokajają, że mroźne i chłodne noce powinny spowolnić topnienie śniegu.

and

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Imię (wymagane) Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Imię (wymagane)
Gość
Imię (wymagane)

Dzis slyszalem w radiu jak rudy pysk oznajmial, ze nie ma zadnego zagrozenia. Przynajmniej ON o tym nic nie wie.