Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie uspokaja, że sytuacja powodziowa na Podkarpaciu jest na razie stabilna. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Po opadach deszczu i śniegu w podkarpackich rzekach podnosi się poziom wód.

W kilku miejscach w podkarpackich rzekach podnosi się poziom wód. Tam przekroczyły one stany ostrzegawcze. Jednak Stanisław Szynalik, kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie uspokaja, że mimo to sytuacja powodziowa na Podkarpaciu na razie jest w miarę stabilna.

Stany ostrzegawcze przekroczone są na prawobrzeżnych dopływach Sanu: Szkle, Lubaczówce i Wiszni w powiatach jarosławskim i lubaczowskim oraz na Osławie w powiecie sanockim. Stan okołoostrzegawczy jest także pod Krosnem na Wisłoku.

Na poziom naszych rzek wpływa aktualna sytuacja na Ukrainie w obwodzie lwowskim, gdzie doszło do powodzi. Nadmiar wody spływa teraz na naszą stronę. Nie ma zagrożenia, że wystąpi powódź, natomiast będą dalsze przekroczenia stanów ostrzegawczych i na pewno lokalne podtopienia. To jest nieuniknione. Niespokojnie jest jednak w gminie Laszki, gdzie wójt ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

W kolejnych dniach nadal ma padać deszcz i deszcze ze śniegiem. W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego uspokajają, że mroźne i chłodne noce powinny spowolnić topnienie śniegu.

and

do “Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe”

  1. Imię (wymagane)

    Dzis slyszalem w radiu jak rudy pysk oznajmial, ze nie ma zadnego zagrozenia. Przynajmniej ON o tym nic nie wie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.