Ogólnopolski Plener Malarski

BOGUCHWAŁA. Już po raz siódmy Boguchwała gości artystów malarzy, profesorów Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, Warszawy, Łodzi, Radomia, Katowic i Wrocławia oraz ze Słowacji.

Plener rozpocznie się w sobotę 14 sierpnia i potrwa dwa tygodnie (do 27 sierpnia). Wydarzenie, w którym wezmą też udział goście z zagranicy, jest kolejną okazją do skonfrontowania aktualnych tendencji we współczesnej sztuce polskiej. Plener przyczyni się do promocji Boguchwały i Podkarpacia.
W tegorocznym plenerze weźmie udział 19 artystów malarzy i grafików reprezentujących różne środowiska twórcze. Efekty ich pracy zobaczymy 25 sierpnia na wystawie poplenerowej, której otwarcia dokona J. E. Ks. Biskup Kazimierz Górny.

Organizatorem Pleneru jest Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Stowarzyszenie Rewitalizacji Dziedzictwa Narodowego oraz Działalności Charytatywnej przy Parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Boguchwale. Komisarzem pleneru jest prezes Podkarpackiej Zachęty Jacek Krzysztof Nowak.
- Zapraszamy 19 sierpnia na godzinę 18.30 na “Wieczór muzyki i plastyki” do dolnego kościoła w Boguchwale – mówi Jacek Krzysztof Nowak, prezes Podkarpackiej Zachęty oraz komisarz pleneru. – Wystąpi wirtuoz kontrabasu Vitold Rek.

Artysta pochodzi z Rzeszowa, naprawdę nazywa się Witold Szczurek. Obecnie zaliczany jest do czołówki najlepszych jazzmanów Europy. Artyście będzie towarzyszył akordeonista Jarosław Baster z Krakowa. Wstęp wolny.

Wystawa poplenerowa odbędzie się 25 sierpnia w pałacu w Boguchwale. Do zobaczenia ponad 100 obrazów powstałych podczas pleneru.
ac

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.