Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego DŻET 2017

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

Klub Tańca Towarzyskiego „DŻET Rzeszów-Boguchwała” serdeczne zaprasza na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego DŻET 2017.

W rywalizacji tanecznej wezmą udział poczatkujący tancerze w różnych kategoriach wiekowych i utytułowane pary w kategoriach 14-15, 16-18 oraz 19+.

W wieczornej gali zaprezentują się tancerze DŻETU w specjalnie przygotowanym na tę okazje pokazie oraz  Mistrzowie Polski w Show Standardowym Piotr Prusak – Adrianna Kaczmarzyk.
Św. Augustyn powiedział: „Człowieku, ucz się tańczyć, bo cóż będą z Tobą robić aniołowie w niebie”.

Jakże przemawiają do wyobraźni słowa tego Wielkiego Człowieka. I ciężko się z nim nie zgodzić, gdyż taniec jest wspaniałą sztuką, łączy w sobie tak wiele aspektów: muzykę, ruch, harmonię ciał tancerzy, dzięki niemu wyrażamy emocje, opowiadamy historie.

Na turniejach tańca ocenia się technikę taneczną, jakość wykonywania poszczególnych figur, przygotowanie kondycyjne. Jednak pod koniec dnia, zarówno sędziowie jak i widzowie pragną zobaczyć prawdziwy TANIEC, czasem przez tą jedną sekundę nawiązać bardzo bliski emocjonalny kontakt z tancerzami, odebrać od nich jakiś przekaz. Aby to pojąć, nie trzeba zobaczyć na żywo mistrza świata. Takie wspaniałe rzeczy będą się działy u nas na turnieju tańca , trzeba tylko umieć i chcieć je dostrzec.

Turniej jest współfinansowane ze środków budżetowych Województwa Podkarpackiego. bez tego wsparcia nie bylibyśmy w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.