Ogrodnicze targi z Pascalem Brodnickim

BOGUCHWAŁA. W sobotę i niedzielę w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyła się VI Jesienna Giełda Ogrodnicza. Pogoda dopisała, więc impreza przyciągnęła tysiące ludzi.

Wystawcy zaprezentowali kwiaty, rośliny ogrodowe, krzewy, nasiona, a także sprzęt ogrodniczy. Gwiazdą imprezy był Pascal Brodnicki, kucharz znany z programów telewizyjnych. Przygotowywał potrawy z gruszek.

Podczas targów zorganizowano dwa konkursy na najładniejszą rzeźbę owocowo-warzywną (carving) oraz regionalny etap Mistrzów Krajowych AgroLigi. Jak się okazało, najlepsza w carvingu była Elżbieta Dykas, zaś za najlepszego przedsiębiorcę rolnego uznano Adama Wosia z Czerców w gminie Sieniawa.

Kolejną imprezą towarzyszącą był piknik mięsny – który miał promować spożycie mięsa wołowego. Tutaj także były nagrody za najlepszego strogonowa oraz najlepszą potrawę,  będącą specjalnością koła. W pierwszej kategorii nagrodę odebrało KGW z Woli Małej w powiece łańcucki, a w drugiej gospodynie z Żyrakowa (pow. dębicki) za zrazy zawijane.
ac

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.